Toroczkai László vezérszónoki felszólalásával folytatódott a parlamenti ülésnap vitafolyama kedden, miután a hétfőn elhangzottak igencsak paprikássá tették az országgyűlési hangulatot.
A Mi Hazánk frakcióvezetője azzal kezdte, hogy az ukrajnai háborúval kapcsolatban nagyon fontos, hogy az álhírek kiszűrésűvel tisztán tudjunk látni. Ez alapvetően két nagyhatalom (USA-Oroszország) háborúja, amelyben sajnos a kárpátaljai magyarok is érintettek. De fontos azt megjegyezni, hogy ettől a két nagyhatalomtól a Fidesz és a balliberális ellenzék ugyanúgy függ. A kormánypárt folyamatosan üzletel az oroszokkal, amelyek között természetesen akad olyan (PAKS2), ami támogatható, de például a gázvásárlások már komoly nemzetbiztonsági és korrupciós kérdéseket vetnek fel. A Fidesz a nyugati hatalmak felé is elkötelezett és a nemzeti érdekkel szemben cselekszik akkor, amikor megszavazza, vagy nem gátolja meg a gazdasági szankciókat. Toroczkai várja a kormány magyarázatát azzal kapcsolatban, hogy a szlovák védelmi miniszter szerint a bevetésre váró ukrán katonákat itt, Magyarországon képzik ki, ami szöges ellentétben áll a kormány háborúellenes retorikájával.
A balliberális oldal egységes, ugyanolyan egységben vannak mint a választásokon, ahol együtt indultak. Márki-Zay Péter pedig elárulta, hogy civilszervezeteken keresztül kiosztott globalista pénzek támogatták őket a választási küzdelemben és innentől kezdve őket nyugodtan lehet a disznófejű nagyurak ügynökeinek nevezni – érvelt Toroczkai.
Ezekkel a belpolitikai erőkkel szemben itt van a Mi Hazánk, amely pártot nem lehet sem azzal vádolni, hogy Oroszország, sem pedig azzal, hogy az USA érdekeit tartaná fontosabbnak a magyarok érdekénél, a magyarok igazságánál. A mi kampányunkat nem finanszírozták külföldről – szögezte le.
A közvéleményre tartozik az továbbá, hogy a háború nem tavaly, hanem már 2013-ban kezdődött a Majdan téri puccsnál, ahol kétségkívül egy korrupt ukrán kormányt távolítottak el, de a helyére a külföldi és a titkosszolgálati szálak egy ugyanolyan korrupt bábkormányt ültettek, amely kiélezte az etnikai konfliktust és háborúba taszította a térséget.
Fontos részlet még, hogy az olajvezeték felrobbantása kapcsán Ursula von der Leyen azt mondta, hogy ki fogják vizsgálni a felelőst és azt, hogy ki követte el a cselekményt, de érdekes módon azóta teljes csend van az ügyben és azokat az európai szakértőket, akik közzétették az álláspontjukat ilyen, vagy olyan módon de elhallgattatták. Toroczkai László idecsatolta, hogy a Fidesznek most van lehetősége arra, hogy színt valljon és kiderüljön, hogy melyik oldalon áll. A finnek és a svédek NATO-ba való felvétele kapcsán a magyar érdek a vétó, a Mi Hazánk álláspontja egyértelmű:
meg kell vétózni Finnország és Svédország csatlakozását.
A kormánypárt előtt itt a történelmi felelősség, amely egyébként a finneknek és a svédeknek is érdeke, mert ha csatlakoznak, akkor a konfliktus kiterjedhet az északi országokra is – mutatott rá a pártelnök.
A Mi Hazánk vezetője szerint a legfontosabb ügy mégiscsak a kárpátaljai magyarság. Itt meg kell jegyezni, hogy az ukrán kormány már a háború előtt is magyarellenes volt és félő, hogy mire vége lesz a háborúnak nem marad magyar az ősi földön. Az országgyűlési képviselő nehezményezte, hogy a Fidesz az 1991-es kárpátaljai népszavazással soha semmilyen nemzetközi fórumon nem harcolt, nem érvelt a magyarok szabadsága mellett.
A frakcióvezető azzal zárta gondolatait, hogy a Mi Hazánk azzal tud azonosulni és egyetérteni, hogy azonnali tűzszünetre van szükség, de ennek érdekében Ukrajnának is le kell mondani bizonyos területekről és áldozatokat kell hozni úgy, ahogyan a magyarok is áldozatokat hoztak a 20. században.
(nyitókép:illusztráció)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!