A nyár és a plázák újranyitása kicsit javított a hazai tulajdonú divatáru kereskedők helyzetén, de az üzletek mozgástere a bérbeadókkal szemben beszűkült, a munkaerőhiány pedig továbbra is akut probléma az ágazatban.
A moratórium meghosszabbítása nem jön rosszul az érintetteknek, de ez az intézkedés csak a tűzoltásra alkalmas, a helyzet végső és megnyugtató rendezéséhez struktúrált intézkedésekre lenne szükség.
A csökkenő bevételekből egyre nehezebb kitermelni a költségeket, a negyedik hullám pedig tovább fogja rontani a tülélési esélyeket.
A lakossági költések terén vegyes a trend: a prémium termékekkel foglalkozók kedvezőbb, a többiek rosszabb időszakra számítanak az ősz beköszöntével.
„Aki bement az üzleteinkbe, az célzottan érkezett és vásárolni is akart. De senkit ne tévesszen meg a forgalom összegszerű emelkedése. A bevásárlóközpontokban az oda belépők száma is kritikusan fontos, de a boltok bérlőinek a hozzájuk belépők száma a legfontosabb, ennél a mutatónál azonban 20-30 százalékos az elmaradás a békeévnek számító 2019-hez képest” – nyilatkozta Sugár György, a több nyugati ruházati márka kereskedelmével foglalkozó Boston Group ügyvezetője.
Szakértők becslései szerint az üzletág a korábbi hullámok alatti kénytelen bezárások miatt pontosan akkora bajba került, mint a vendéglátósok. A részrehajló, értelmetlen és túlzó lezárások miatt még hosszú évekig nem fognak tudni talpra állni, a legkisebbekre pedig a működésléptelenség és a csőd vár.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!A Mi Hazánk korábban már jelezte, hogy a továbbiakban sem tud támogatni semmilyen lezárást. A radikális párt online aláírást gyűjt a túlzó és diszkriminatív intézkedések ellen.