daextlwcn_print_scripts(false);

Szegény Gelencsér Ferenc még elnöki titulussal járhatott misézni a Dohány utcai zsinagógába, mikor már Donáth Anna deklarálta, nem Gelencsér, hanem ő fogja vezetni a Momentumot. Ennek ellenére még egy évig pozícióban hagyták Gelencsért, had égesse magát. Ő pedig eleget tett az elvárásoknak. Most azonban mennie kell. 

Tovább folytatódik a komédia a Momentum háza táján. Alig telt el három hónap, és kiderült, “az őszinteség politikáját” meghirdető Donáth nem mondott igazat. Korábban ugyanis azt állította, 2024 nyaráig biztos, hogy Gelencsér Ferenc marad a Momentum elnöke, és a június 9-i önkormányzati és európai parlamenti választásokig pontosan tudják, mi történik majd a pártban. Sokan el is hitték neki, hiszen első elnöksége idején – látva az ellenzék és pártja állapotát – bölcsen visszavonult, és úgy döntött, elücsörög az EP-ben még mások belebuknak az összefogósdiba, meg a hatalmi harcokba. 2023 decemberében váratlanul mégis bejelentette, visszatér, mint a Momentum elnöke.

Újabb hűségeskü Macronnak és pártelnöki szék

Kalandos napokon van túl Donáth Anna. Előbb az EP-ben a liberális frakció élére ültették Macron emberét, akinek – a poszt tanulsága szerint – legnagyobb érdeme, hogy nő. Mert a “sisterhood” és az “erős nők” összetartanak.

Ezt követően a Momentum tagsága elé állt, hogy a színpadon ismét hazudjon egy óriásit, mikor arról értekezett: “Európa és a világ politikájának irányát ugyanis már nem a bal-jobboldal klasszikus vitái határozzák meg. Ma a liberálisok és a szélsőséges populisták feszülnek egymásnak. Orbánok, Fico, Le Penek állnak szemben a Momentummal, Emmanuel Macron és Kaja Kallas észt miniszterelnök pártjával. Ezek az új frontvonalak a világban, így ezek az új frontvonalak a közelgő európai parlamenti választásokon is”.

De vajon miben más Le Pen vagy Orbán, mint Macron vagy Kallas? Ők talán nem feküdtek le a világot irányító hatalmi elitnek? Ők talán nem szolgáltatják ki a nemzetgazdaságot, nem követték a Covid-diktatúra menetrendjét? Nem Orbán és a Fidesz szavazatainak köszönhető, hogy Ursula von der Leyen került az Európai Bizottság élére? És kik szavaztak együtt Orbánnal? A DK és a Momentum. Miben más, ha egy elvtelen populista ül a kormányrúd előtt, nem pedig egy nyíltan nemzetellenes liberális? Mert a valódi törésvonal itt húzódik, és az EP-választásokon is az lesz az igazi kérdés, hogy a választók a globalistákat, Európa elárulóit és a velük kollaboráló szalonjobboldaliakat támogatják-e, vagy a valódi, nemzetek Európájáért harcoló nacionalista erőket.

Ebben a kérdésben pedig nem is lehet vitás, hogy Macron kitartottjai hol állnak.

Donáth Anna pedig legfeljebb abban bízhat, hogy az elnöki székkel bebiztosíthatja az EP-listás első helyét, amivel – ha átlépik az 5 százalékot – még 5 évig igen jól élhet, ráadásul az “ügyet” is szolgálhatja felforgató tevékenységével. Hogy, a választások után – megint – lemond-e (a képviselői helyet természetesen megtartva), arra azért érdemes fogadni.

Irányi Dániel 

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);