Az államcsőd szélére sodródott Magyarország, mivel fizetésképtelenné válik egyre több intézmény, a Covid-diktatúra által okozott gazdasági válság után, a kormány választási ígéretével ellentétes rezsinövelés elől menekülve – vázolta fel parlamenti kérdésében a szomorú látképet Novák Előd.
A Mi Hazánk alelnöke felszólalásában emlékeztetett arra, hogy az egyik leggazdagabb megyeszékhelyén,
Győrben is bezárni kényszerült mindkét uszoda, három művelődési ház, egy múzeum, és a kiszivárgott hírek szerint ugyanerre készül a győri filharmónia, a színház, a bábszínház, a könyvtárak is.
A közösségi terek megszűnnek, az állam nem működik, a 21. században elvárható intézmények bezárnak, s az államcsőd definíciója szerint is annak minősül a részleges fizetésképtelenség is. Egy struccpolitikát folytató kormányzat persze bizonygathatja, hogy nincs államcsőd még akkor sem, amikor már pl. a nyugdíjaknak is csak a 10-20%-át tudják majd kifizetni, de valójában az állam nem működik. Az egészségügy már rég nem biztosítja az elvárható ellátást, ezért is kényszerülnek sokan fizetős szolgáltatásokat igénybe venni, s hogy még valamennyire működik az állami szektor, az épp a magánegészségügy feladatátvételének köszönhető, illetve a várólistákon lévők jelentős részének sorra kerülése előtti halála és hogy a betegek sokszor már nem is fordulnak orvoshoz, az tehermentesíti az így még vegetáló rendszert – folytatta Novák.
Vissza a kommunizmusba! – ezzel a jeligével zárt be az összes uszoda Győrben, hiszen a
kommunizmus óta nem volt ilyen (leszámítva a Covid-diktatúra bezárásait), hogy a megyeszékhelyen nincs uszoda. Elfogadhatatlan, hogy legalább az egyik nincs nyitva, legalább szűkösebb nyitva tartással, akár drágább belépők mellett sem – a bezárás nyomán hosszabb távon az egészségügyre is nagyobb terheket róva – mutatott rá a képviselő.
„Elismeri-e, hogy az államcsőd szélére vezették Magyarországot a rezsinöveléssel? Mit szól az országszerte zajló intézménybezárásokhoz? Meddig fokozzák az önkormányzatok terheit, vagy hajlandók-e csökkenteni azokat?” – tette fel kérdéseit Novák Előd, melyekre a válaszadásra Koncz Zsófia államtitkárt jelölték ki.
Koncz arról beszélt, hogy ezek mind a háború miatt és a szankciós politika miatt vannak, majd újra kiemelte, hogy a magyarok már így is nagy támogatást kapnak a többi európai országhoz képest. Hozzátette, hogy új munkahelyvédelmi akcióterven dolgozik a kormány és úgy érzi, hogy a Fidesz járvány alatt (amikor kirúgták az oltatlanokat – a szerk.) is mindent megtett a munkahelyek megvédéséért.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!