Ismét összehívták a Magyar Bírósági Végrehajtási Kar közgyűlését, de a feltüntetett napirendi pontok között új elnök megválasztása nem szerepel, ami azért érdekes, mert bár egy mobiltelefon adatai alapján sokan azt hitték, hogy Schadl György kiszabadult, de mostanra biztos, hogy az ünnepeket is a kecskeméti parkettásban lesz kénytelen eltölteni.
Az elmúlt időszak történései közé tartozik, hogy Schadl kitelefonált a családjának, hogy legyenek kedvesek elrejteni a vagyonelemeket és tegyék biztos helyre a karóragyűjteményét, hogy nehogy azt is vissza kelljen szolgáltatni. A telefonálgatásból aztán az lett, hogy a kérést végrehajtó családtagok ellen is vádat emeltek, a beszélgetés nem maradt rejtve a hatóságok előtt.
Völner Pálról azt nem lehet tudni, hogy megpróbálta volna elrejteni a vagyonát, de a sajtóban az olvasható, hogy az exállamtitkár többször is nehezményezte, hogy a gyermekei nevén lévő cégrészeket, ingatlanokat és járműveket zár alá vonták – köztük a fia által tulajdonolt Ferrarival.
Lapunk birtokába került az aktuális meghívó, amelynek napirendi pontjai között valóban nem szerepel az új elnök, de az új elnökség megválasztása sem.
Az okokról magukat a végrehajtókat lenne érdemes megkérdezni, stábunk erre több kísérletet tett, de az érintettektől igencsak szűkszavú válaszokat kaptunk, ellentétben a Mi Hazánk hitelügyi és végrehajtási szakpolitikusával, aki megerősítette, hogy a kar elnökének és elnökségének egyaránt lejárt a mandátuma.
„Álláspontom szerint már eleve a közgyűlés összehívásával a végrehajtói kar a saját belső szabályzatát is megszegi, hiszen itt lejárt megbízatásokról beszélünk”
– monda lapunknak dr. Fiszter Zsuzsanna hozzátéve, hogy több végrehajtó körül fogy a levegő, köztük a kar alelnöke Lukács Tamás körül, akiről szakmai körökben az a pletyka terjeng, miszerint eddig csak és kizárólag azért úszhatta meg a felelősségre vonást, mert az anyósa tagja az Alkotmánybíróságnak.
„Teljes mértékben kizártnak tartom, hogy a visszaélésekről és a korrupciós mechanizmusokról a kar elnökségének többi tagja ne tudott volna, itt egészen biztos, hogy nem csak Schadl Györgyről van szó”
– fogalmazott Fiszter, aki úgy informálódott, hogy az új elnököt és az elnökséget jelenleg politikai nyomás miatt nem engedik megválasztani, mert hamarosan új szabályokat terveznek hozni és a rendszerbe átmeneti jelleggel nem kívánnak belenyúlni.
„A Mi Hazánk Mozgalom álláspontja világos: nonprofittá kell tenni a végrehajtásokat, az úgynevezett devizahitelszerződéseket pedig azonnal felül kell vizsgálni”
– szögezte le Fiszter Zsuzsanna.
(illusztráció:RTL)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!