Imrédy Béla védelmében hirdette meg sajtótájékoztatóját a Mi Hazánk budapesti elnöke. A Vékony Csongor által elmondottakból viszont hamar kiderült, hogy a történelmi személy pozitív méltatásán túl aktuálpolitikai relevancia is felfedezhető, a szólásszabadságról szólt az ifjú politikus mondanivalója.
Vékony elmondta, hogy miután a Vörös Hadsereg megszállta hazánkat Imrédy Béla magyar miniszterelnököt 1946-ban háborús bűnösként végezték ki. Imrédy Béla személyében azonban nem egy háborús bűnöst, hanem egy keresztény, magyar államférfit érdemes látni.
A tavaly megjelent „A múlt és jövő határán” című könyv előszavában Vékony Csongor arról írt, hogy a kiadvány először 1938-ban került nyomtatásra. Imrédy válogatott beszédeit a Magyar Életvédők Egyesületével azért adák ki újra, mert szükségesnek tartják megismerni és megismertetni azokat a gondolkodókat, akik feje felett a baloldal pálcát tört és a történelem sötét lapjaira száműzte őket.
Tavaly a hősök napja alkalmából a Mi Hazánk Mozgalom történelmi séta keretében emlékezett meg többek között Imrédy Béla miniszterelnökről a Fiumei úti Sírkertben. Ekkor még engedélyezték rendezvényünket,
idén azonban két történész által szervezett zártkörű, rendhagyó történelemóra megtartásához nem járult hozzá a temető.
Ez a döntés már önmagában felháborító, de a Nemzeti Örökség Intézete által később adott indoklás egyenesen vérlázító. Közölték, hogy Imrédy Béla politikai felelőssége miatt nem engedélyezik az esemény megtartását, mert az véleményük szerint a köznyugalom megzavarását eredményezhetné – emlékeztetett azzal, hogy ez ellen a temetőnek és az intézetnek 2023-ban még nem volt semmilyen kifogása.
„Természetesen holnap, Imrédy halálának évfordulóján el fogunk látogatni a családi sírhoz, ahol ismeretterjesztő céllal diplomás értelmiségiek fogják megosztani a XX. századi magyar politikatörténettel kapcsolatos gondolataikat.
Történelmünket nem titkolhatják el! Az emlékezetpolitika korlátozása szörnyű korokat vonhat maga után. Az elmúlt napokban még a kommunizmus magyarországi áldozataira emlékeztünk országszerte, ma pedig értetlenül állunk a kérdés előtt: Imrédy Béla nem a kommunizmus áldozata volt? Ő, aki törvényes úton mindent megtett a bolsevizmus megfékezése érdekében, megérdemli, hogy mindenféle tiltás ellenére megemlékezzünk róla” – zárta gondolatait.
Az érdeklődők figyelmébe ajánljuk még, hogy Magyar Életvédők Egyesülete kiadásában idén márciusban várható „Az antibolsevizmus könyve” címmel három korabeli mű kiadása.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!