Több százan vettek rész a Mi Hazánk idei megemlékezését a celldömölki Ság-hegyen.
Dr. Márfi Gyula nyugalmazott veszprémi érsek szentmiséjének celebrálásával kezdődött a rendezvény.
Az Érsek Atya szentbeszédében megemlékezett a Szentháromság Ünnepéről, beszélt a Szentháromság titkáról, mely ahogy fogalmazott: emberi ésszel nehezen felfogható.
Dr. Márfi Gyula kitért a magányra is, amely egyenes következménye a túladagolt szabadságnak és a hitetlenségnek. A nyugalmazott veszprémi érsek hangoztatta a hit, a család, a közösség és a haza fontosságát. Dr. Márfi Gyula a trianoni emléknap kapcsán elmondta,
1920. június 4-én, Jézus Szíve Ünnepén “nem szerződést, hanem diktátumot” írtak alá Franciaországban.
Álláspontja szerint mindez azért is visszás, mert a magyarok sokkal jobban bántak a nemzetiségeikkel 1920 előtt, mint a trianoni döntéshozó nemzetek a sajátjaikkal. Hangsúlyozta, Európa végnapjait éli, így beteljesedni látszik gróf Apponyi Albert próféciája. Az Érsek Atya szentbeszédének végén arra kérte a Jóistent, tartson meg minket magyarnak és kereszténynek, valamint mentsen meg az iszlamizációtól.
Márfit Bartha István követte, aki Reményik Sándor: Hogy is volt? című versét szavalta el.
A Mi Hazánk elnöke azt emelte ki, hogy a Kárpát-medence szerves, természeti egység, melyet a Jóisten így teremtett és nem lehet szétszaggatni diktátumokkal. Amíg a környező országokban magyarellenes vezetés van, addig nem fogják megérteni, hogy egy egységes Kárpát-medencében jobb lenne élni.
Toroczkai László emlékeztetett:
rajtunk, magyarokon kívül senki sem beszél Trianon igazságtalanságáról, ellenben Ukrajna mellett a fél világ kiáll, azt hangoztatják, hogy igazságos békét érdemelnek az ukránok.
Egyetlen ország sem lehet sikeres, ahol az ott élők nem büszkék a származásukra, a történelmükre.
A Kalergi-tervet akarják megvalósítani globális szinten, nemzetek nélkül Európát, masszát akarnak létrehozni a disznófejű nagyurak – mondta.
Toroczkai László felszólalásában visszautalt Dr. Márfi Gyula szentbeszédére és hangsúlyozta a közösségek fontosságát. A globalista szemlélet magányossá és depresszióssá teszi az embert. Fontos minden évben megemlékeznünk Trianonról. A magyar nacionalizmus és nemzettudat nem soviniszta, hanem a Szent Korona-tanon alapszik.
Büszke vagyok erre a nemzettudatra és arra, hogy magyar vagyok és szomorúan látom, hogy a szomszédos országokban soviniszta a nemzettudat. Az első világháború után a magyarok kapták a legnagyobb büntetést. Ennek két oka van. Az egyik, hogy a magyarországi vezetők magyarellenesek voltak. A másik ok pedig, hogy azt tanítják nekünk, hogy merjünk kicsik lenni, ne foglalkozzunk a történelmünkkel és a múltunkkal. Trianon előtt a fél világnak Magyarország adott példát, ez a világ hatalmasságaira nézve veszélyes volt, ezért szétverték Magyarországot.
A trianoni békediktátum 1921-es ratifikációs törvényét a Mi Hazánk hatályon kívül helyezné, mert idegen fegyverek árnyékában, akaratuk ellenére fogadták el az akkori képviselők
– szögezte Toroczkai, hozzátéve, hogy a Fidesz és a baloldali pártok nagykoalícióban szavazták le a javaslatot, sőt tárgysorozatba sem vették.
Az anyaországban és a határon túli területeken is rohamosan fogy a magyarság. A nyugati hegemónia, amely Trianont is okozta rogyadozik, felértékelődik Ázsia, Afrika és Dél-Amerika. Egy új világrendben lehet, hogy a békés határrevízióra is lesz lehetőség. Addig is nekünk az a feladatunk, hogy őrizzük és továbbadjuk a lángot, magyarnak neveljük gyermekeinket. Higgyünk abban, hogy Magyarország feltámad! – Zárta gondolatait a Mi Hazánk parlamenti frakcióvezetője.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!