Nem mindennapi elemzést tett le az asztalra a Momentum elnöke. A balliberális erő első embere közösségi oldalán fejtette ki, hogy az Oroszország elleni gazdasági szankciók működnek.
A fentiek alapján reflexszerűen azt is gondolhatnánk, hogy ezt a megállapítást Fekete-Győr András tette, leginkább az ő valóságérzékeléseinek sorába esne bele ez a kijelentés. Keveseknek tűnt fel, de a Momentumnak azóta új elnöke van, a tömör állítás Gelencsér Ferenctől származik. Ő volt az aki korábban látványosan nem értette, talán még a mai napig sem érti, hogy szövetségeseinek mi problémája van az általa posztolt „Kitartás”-sal.
“Ezek ennyire hülyék” – a Momentumon nem sokat segített a parlamenti élet
A Momentum elnökének állításai a következők.
-A szankciók működnek. Ennek egyik ékes példája, hogy az orosz gazdaság romokban hever.
-Az ország GDP-jének 40%-át jelentő nagyvállalatok hagyták ott Oroszországot, a háború kitörése óta +22% fogyasztói infláció mellett -8%-kal esett vissza a lakosság fogyasztása.
-Az orosz bankszektor 75%-át érintik a szankciók, az Orosz Központi Bank eszközeinek 50%-át pedig befagyasztották. Beállt a technikai államcsőd, hiszen a dollárkötvényeket nem tudja fizetni Oroszország.
-35,2%-ot esett vissza az orosz import, és 30,9%-ot az export az 1 évvel korábbihoz képest. Az informatikai berendezések szállítása a háború kitörése utáni négy hónapban 79%-ot esett. Az orosz gazdaság technológiai színvonala legalább két évtizedet ugrott vissza emiatt.
Gelencsér Ferenc a Világbank adataira hivatkozik, amelyek természetesen még akár igazak is lehetnek és elképzelhető egy olyan verzió, ahol helytállnak a leírt adatok. Csakhogy Gelencsér azt már nem veszi figyelembe, hogy a hétköznapi tapasztalatok és a mindennapi problémák ezektől a számoktól függetlenek. Az átlagember (az ő szavazói is) nem a gazdasági elit által összerakott jelentéseket szokta olvasni, hanem a rezsiszámlát. További logikai bukfenc, hogy a felsorolás kihagyja, hogy az orosz gazdaságon kívül mely országok gazdaságai kerültek még padlóra a szankcionáló blokkhoz tartozó országok közül.
Alább néhány komment.
-Működni akkor működne, ha Putyin ezek hatására leállna a háborúval, vagy nem lenne pénz finanszírozni. Tehát amíg a háború tart, addig a szankciók nem működnek sajnos.
-Ha működnének a szankciók, nem lenne szükség a háborúra, át lehetne adni a ruszkiknak a területet mert hamarosan úgyis összeomlik mint a SZU 91-ben és kivonulnának Ukrajnából.
Szlovákia miniszterelnöke szerint az emelkedő villamosenergia-árak miatt országa gazdaságát az „összeomlás” veszélye fenyegeti. Ez volt az eddigi legélesebb kijelentés, amelyet egy uniós vezető politikus a globális energiaválság hatásairól tett. Eduard Heger azt mondta, hogy az Oroszország ukrajnai invázióját követő hatalmas áremelkedés „megöli gazdaságukat”, ha országa nem kap több milliárd eurós támogatást Brüsszeltől, és figyelmeztetett, hogy ha ez nem történik meg, kénytelen lesz államosítani az ország áramellátását.
Nem újkeletű, hogy a parlamenti politikusok még a saját szavazóik hétköznapjaiba sem tudják magukat beleképzelni, a jelenségről az ATV esti műsorában Hont András is kifejtette a véleményét.
Lehet hülyézni a népet a Duna-parti kávézókból, de ne zárjuk ki annak a lehetőségét, hogy ők a személyes tapasztalataik alapján alkotnak véleményt. Az elmúlt két év két legfontosabb ügyére adott, világszerte megfogalmazott válaszokkal kapcsolatban nézzük meg, hogy a három politikai pólus mit mondott!
A baloldal azt mondta, hogy az oltások működnek, a szankciók működnek. A kormány azt mondja, hogy az oltások működnek, a szankciók nem működnek.
A Mi Hazánk azt mondja, hogy az oltások nem működnek, a szankciók nem működnek. És akkor ennek fényében tegyük fel a kérdést. Melyik az a politikai erő, amelyiknek a népszerűsége az elmúlt két évben töretlenül emelkedik?
-Emlékeztetett a publicista.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!“Sem az oltások, sem a szankciók nem működnek és ezt csak a Mi Hazánk meri kimondani”