Kultúrpolitikai kérdést intézett Dúró Dóra az innovációért és kultúráért felelős miniszterhez, alig egy hete vált témává ugyanis, hogy a „gyermekvédelminek” nevezett hatályos törvény ellenére a Nemzeti Múzeumban megtekinthető Nemzetközi Sajtófotó Kiállítás keretében LMBTQ- propaganda folyik, amelyről semmilyen tájékoztatás nem került közzétételre.
A múzeumot L. Simon László vezeti. Obszcén elemekkel csúfított művészeti munkásságáért IDE érdemes kattintani.
„Miért folyhat LMBTQ-propaganda a Nemzeti Múzeumban?”
Dúró Dóra azon megdöbbenésének adott hangot, hogy Magyarország első számú múzeumában az odalátogatók szembesülhetnek azzal, hogy a 2022-es év legfontosabb történése az „LMBTQ+-kisebbség elleni erőszak”.
Fontos, hogy nem csak egyetlen rosszul sikerült kópiáról van szó, tudniillik egy egész képsorozatot szentelnek egy „meleg idősotthonban megvalósult tehetségkutató és szépségverseny” bemutatására.
Semmilyen figyelmeztetés nincs
„A megtekintéséhez persze gyomor is kell a jóízlésű emberek részéről, akik gyanútlanul figyelhetik, ahogy tűsarkút és női ruhát öltött férfiak éppen rúzsozzák magukat, készülve a nagy eseményre”
-ismertette a plénummal a látogató elé táruló látványt a Mi Hazánk elnökhelyettese.
A kiállításról a múzeum honlapján pedig mindössze az szerepel, hogy 14 éven aluliak számára felnőtt felügyelete mellett ajánlott, ami persze nem emiatt a téma miatt van, hanem például a szervkereskedelmet vagy a háborút bemutató képsorozatok miatt. Tehát senkinek még csak nem is kötelező a felnőtt, a 14-18-as korosztályra pedig még csak ezt a nagyon enyhe korlátozást sem írják, felháborító módon – jegyezte meg Dúró.
„Fellépnek-e mindez ellen, vagy csak szavakban hirdetik a magyar fiatalok gondolkodásának a normalitás irányába terelését? Lesz-e személyi felelőse annak, hogy ez megvalósulhatott Magyarország első számú állami múzeumában?”
-Tette fel az ebből következő kérdéseket az országgyűlés alelnöke.
A válaszban Vitályos Eszter azt hangsúlyozta, hogy a múzeumban szerinte nincs LMBTQ-propaganda, mert az értékelése szerint nem népszerűsítő, hanem leíró jellegű – tehát a meleg idősek házában is leíró csak jelleggel rendeztek szépségversenyt.
Rangos a kiállítás, igény az van rá
Azt is mondta álamtitkár még azt is mondta, hogy ez a fotókiállítás eléggé rangos az egész világban, nagy érdeklődés övezi, ez egy objektív híradás a világ történéseiről és azt mutatja be, hogy mi történik a nagyvilágban. A Magyar Nemzeti Múzeum „csak” befogadta a kiállítást.
Azért kivizsgálják
Abban egyetértett, hogy a kiállítás néhány darabja felvetheti a gyermekvédelemmel kapcsolatos szabályozás sérelmét, ezért az intézményt fenntartó minisztérium elrendelt egy vizsgálatot, szükség esetén pedig fel fogják hívni a figyelmet a törvény betartására.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!