Kurucos, nemzeti cselekedetnek nevezte a WHO elleni fellépést a CÖF szóvívője, Fricz Tamás politológus. Éppen csak a budapesti demonstrációról felejtett el írni véleménycikkében.
Szombat délután több ezer résztvevővel tartott vonulásos tüntetést többek között a WHO-szerződés elfogadása ellen tiltakozva a Mi Hazánk Mozgalom. Ugyan a kormánypárti média „elfelejtett” beszámolni az eseményről, ennek ellenére úgy tűnik, a Fidesz környékén is vannak, akik valós veszélynek látják a készülő pandémia-egyezményt.
NEM a WHO-ra! NEM a vendégmunkásokra! – a globalizmus ellen tüntetett a Mi Hazánk
A WHO a nemzetállamok feletti irányítás átvételére készül a Magyar Nemzet publicistája szerint
Fricz Tamás a Magyar Nemzeten megjelent véleménycikkében más mellett nagy terjedelemben foglalkozik a WHO-szerződés következményeivel is. A politológus úgy fogalmaz, hogy „az ENSZ szakosított szervezete, az Egészségügyi Világszervezet (WHO), élén egy Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz nevű alakkal, akinek a múltja egész egyszerűen elfogadhatatlan, arra készül, hogy átvegye a nemzetállamok feletti irányítást a pandémiával és ehhez kapcsolódó kérdések intézésével egyetemben.
„A WHO már egy éve készül arra, hogy átvegye az irányítást a nemzetállamok felett – ami a szuverenitásunk jelentős részének megszűnését jelentené! –, de mivel egyes államok ezzel szemben igyekeznek fellépni, ezért most turbófokozatba kapcsoltak”
– írja a CÖF szóvívője megjegyezve, hogy az Európai Unió egyáltalán nem áll ellen a WHO törekvéseinek. Emlékeztet, hogy egy március 20-i sajtóközleményben a WHO „gyorsított haladásra” szólította fel azokat az országokat, amelyek csatlakoznának a pandémiás egyezményhez.
A CÖF szóvivője, Fricz Tamás is bírálta a WHO-szerződést
Fricz kiemeli, hogy a kanadai Leslyn Lewis konzervatív képviselő figyelmeztetései szerint a WHO-nak nagyobb hatalmat biztosítana Kanada felett egy újabb világjárvány vagy más, úgynevezett vészhelyzet esetén.
Természetesen egy szót sem szól a Magyar Nemzet szerzője Toroczkai László figyelmeztetéseiről, sem pedig a hétvégi, többek között ebben a témában tartott több ezer fős demonstrációról.
„Új világjárvány-fenyegetés fog megjelenni – és nincs mentség arra, hogy ne álljunk készen rá”
– idézi a WHO figyelmeztetését Fricz Tamás. Hozzátette, hogy felszólították a tárgyalókat, kettőzzék meg erőfeszítéseiket a közelgő 2024. májusi határidő betartása érdekében. A levél azt is tanácsolta az országoknak, hogy ne higgyenek a WHO ellen kampányoló rosszindulatú félretájékoztatásnak.
Az Antiglobalista tüntetés érkezése a Batthyány térre
A Japánban zajló tüntetést észrevette Fricz, a budapestit nem
A Magyar Nemzet szerzője is elismeri, amit a Mi Hazánk Mozgalom egyedüliként állít évek óta idehaza. Vagyis hogy nagyon nagy veszély leselkedik gyakorlatilag minden országra, amely a WHO tagja. „Donald Trump talán nem véletlenül jelentette ki, hogy ha ismét elnök lesz, a WHO-ból való kilépést komolyan megfontolja az Egyesült Államok. Biden persze mindenben követi a WHO-t.
Jó hír az is, hogy mind Nagy-Britannia, mind Hollandia szembemegy az első világkormány felállításának koncepciójával, Japánban pedig hatalmas tüntetésen tiltakoztak a WHO uralma ellen. És ez csak néhány példa az ellenállásra”
– fogalmaz Fricz Tamás. Persze elfelejtette megemlíteni a Mi Hazánk folyamatos tiltakozását, vagy a szombati Antiglobalista tüntetést, melynek szintén ez volt az egyik fő témája.
Több ezren vettek részt a Mi Hazánk WHO elleni demonstrációján – épp csak a kormánymédia maradt távol és felejtett el beszámolni róla
A szerző egyébként semmi jelét nem látja annak, hogy a kormány kész lenne ellenállni a WHO „vészjósló, világkormányzást előre vetítő terveinek”. Pedig a következmények szerinte is elborzasztóak lehetnek:
„ha ismét jönne egy világjárvány – s miért ne jönne, ezt már előre tudják a „jól értesült” nagyfiúk –, akkor a WHO kötelezővé is tehetné a legújabb vakcina remek hatású változatának kötelező beadatását. Minden országban.”
Fricz Tamás szerint a magyar nemzeti szuverenitás és egészségünk védelme érdekében Magyarországnak is ellent kellene állnia, „végső esetben pedig meg kellene fontolnunk a WHO-ból való kilépésünket, ha valóban érvényesíteni tudnák új elképzelésüket, élén Gebrejeszusszal.” Ez Fritz Tamás szerint egy igazán kurucos, nemzeti cselekedet lenne.
(Kiemelt kép: Szijjártó Péter külügyminiszter és Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO elnöke. Forrás: HVG.hu)
A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!