Egy nemzetközi felmérés szerint tízszer magasabb a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek aránya azokban az országokban, ahol a lakosság több mint fele túlsúlyos.
Az EU-ban az elhízási „ranglistát” Magyarország vezeti, a világon pedig a negyedik helyen állunk.
A magyar lakosság a pandémia alatt átlagosan 3-5 kilóval nehezebb lett.
Az elhízott szervezet nehezebben védekezik a baktériumok ellen, hajlamosabb a fertőzésekre és sokkal lassabban épül fel a normálisnál. Azok a kiskorúak, akik a koronavírus következtében intenzív ellátást kaptak szinte mind elhízottak voltak.
A statisztikai adatok és az eddigi tudományos kutatások alapján egyértelműen kimutatható, hogy komoly kockázatot rejt az elhízás a koronavírusos megbetegedések kimenetelét illetően.
Egy 400 ezer beteg adatait összegző tanulmány szerint az elhízott betegek 113 százalékkal nagyobb eséllyel kerültek kórházba, 74 százalékkal nagyobb eséllyel kellett intenzív osztályra küldeni őket, és 48 százalékkal nőtt a halálozási esélyük– írja a novekedes.hu.
Közismert, hogy az elhízásban a máj megnagyobbodik és ez a koronavírus fertőzéssel kapcsolatban is problematikus lehet, mivel a vírus károsítja a májműködést.
Az elhízás gyakran cukorbetegséggel is párosul, ami károsítja az immunrendszer működését, így a baktériumokkal és a vírusokkal szemben a szervezet ellenállóképessége csökken.
Az elhízottak nagyobb eséllyel kerülnek súlyos állapotba a koronavírus fertőzés miatt és sokkal kisebb eséllyel épülnek fel.
A szakértők szerint az is probléma, hogy az elhízást nem megelőzzük, hanem utólag próbáljuk enyhíteni különböző „csodaszerek” segítségével. A gyors fogyást ígérő kúrák nem fenntarhatóak, az életképes alternatíva egyértelműen a rendszeres testmozgás.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!