loading

Videóra vették, hogy lövik az izraeliek a gázai mentőcsapatokat

2025. ápr. 6. 13:58
2 perces olvasmány
Videóra vették, hogy lövik az izraeliek a gázai mentőcsapatokat

Újabb felvételek kerültek napvilágra, amelyek egyértelműen bizonyítják, Izrael hazudott beszámolójában, mikor azt igyekezett megindokolni, katonái miért nyitottak tüzet egy segélyszervezet mentőkből és tűzoltókból álló konvojára, megölve 15 mentőst – derül ki a BBC beszámolóiból. A portál a videót is megosztotta.  

A palesztin segélyszervezet által közzétett videón egyértelműen látszik, hogy az éjszaka közepén haladó konvoj rendesen ki volt világítva, vészvillogóik be voltak kapcsolva, ennek ellenére a zsidó állam fegyveresei mégis tüzet nyitottak. Ahogyan az is világosan látszik, hogy a járművekből kiszálló mentősök is jól látható megkülönböztető jelzéseket viselnek, vagyis már a kezdetektől teljesen egyértelmű volt, hogy itt egy segélyszervezet munkatársairól van szó. 

A felvételeket az egyik meggyilkolt segítő telefonján találták meg a tömegsír feltárása közben. A halottak között a homokba temetve az ENSZ egy munkatársának testét is azonosították. 

Az egyik áldozat utolsó szavai több forrás szerint a következők voltak: 
 

„Bocsáss meg, édesanyám, amiért ezt az utat választottam: az utat, hogy segítsek másoknak. Elfogadom a mártíromságom, Isten, bocsáss meg."


 



Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) beszámolóikban cáfolták, hogy a konvoj bármiféle vészvillogót használt volna, ezért lőttek rá. Állításuk szerint a „Hamász dzsihadista harcosaival végeztek", erre azonban semmilyen bizonyítékot nem szolgáltattak. Gideon Szaár izraeli külügyminiszter szintén kijelentette, Izrael „nem támad véletlenszerűen mentősökre"

A felvételek nyilvánosságra kerülése után az IDF annyit mondott, „kivizsgálják" a történeteket.

 

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás