Kitiltották a hagyományos Rongyos Gárda-megemlékezést a főváros intézményéből, ezért azt a bejárat előtt tartotta meg nyolc szervezet.
A megemlékezésen több száz nemzeti és hagyományőrző hazafi vett részt. A felszólalók között volt Drábik János közíró is, az ő beszéde itt olvasható.
A Mi Hazánk elnöke, Toroczkai László elmondta, hogy
„senki sem tilthatja meg nekünk a Rongyos Gárdára való köztéri emlékezést.”
A Mi Hazánk széles nemzeti összefogással köztéri emlékművet fog állítani az elfeledett Rongyos Gárda tiszteletére.
Toroczkai teljes beszéde:
A Farkasréti temetőben lévő emlékmű a 19 éves műegyetemistaként hősi halált halt Vámossy Tibor rongyos gárdista sírja fölött található, aki az ’56-os pesti srácokhoz hasonlóan harcolt az idegen megszállás ellen.
Az emlékművet sok évi küzdelem után sikerült felújíttatni Novák Előd országgyűlési képviselői kezdeményezésére, de a kormány gyáván lemondta a felavatást, így a Rongyos Gárda emlékének ápolása a magunkfajtákra vár.
Trianon döntéshozó urai Nyugat-Magyarországot is el akarták csatolni – szövetségesünkhöz, Ausztriához. De akadt egy maroknyi hazafi, akik fellázadtak az igazságtalan döntés ellen. A Rongyos Gárda: egyetemisták, gazdalegények, veterán frontkatonák, volt különítményesek, magyarok, németek, horvátok, bosnyákok, albánok harcoltak az országrész megmaradásáért. Hősies küzdelmük legendás diadalokon keresztül a híres, kikényszerített népszavazásig vezetett, ahol Sopron a leghűségesebb magyar városnak bizonyult – írja a Mi Hazánk.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!