loading
Menü
Támogatás

Félévente új oltás kellene a vakcinák "hatékonyságának" csökkenése miatt

2021. nov. 8. 11:00
1 perces olvasmány
Félévente új oltás kellene a vakcinák "hatékonyságának" csökkenése miatt

A koronavírus delta-variánsának rohamos terjedése miatt az Egyesült Államokban letesztelték mindhárom, Amerikában használt vakcinának hatékonyságát, és aggasztó eredményeket közöltek.

A három oltóanyag nagyjából egyenlő mértékben "védett" a fertőzéstől. Az utána következő hat hónapban viszont drasztikusan csökkent a hatékonyságuk.

A Moderna hatékonysága 89 százalékról 58-ra esett vissza, a Pfizer 87-ről 45-re, a Johnson pedig 86-ról 13-ra.

A vakcinák hatékonysága pont a negyedik hullám kezdetére csökkent és az látszik, hogy 6 hónap elteltével jelentősen meggyengül a hatás.

A rekorbevételt elkönyvelő Pfizer vezérigazgatója már korábban is hangsúlyozta, hogy szerinte az lenne a jó megoldás, ha az oltások minél sűrűbben ismétlésre kerülnének.

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás