loading
Menü
Támogatás

Török Gábor szerint is bejuthat a Mi Hazánk a Parlamentbe

2022. jan. 4. 14:25
5 perces olvasmány
Török Gábor szerint is bejuthat a Mi Hazánk a Parlamentbe

Ősz óta elemzői konszenzus van arról, hogy a Mi Hazánk 2022-ben nagy valószínűséggel átugorja a parlamenti küszöböt jelentő 5%-os országos eredményt. Török Gábor szerint egy"> dinamikus kampány esetén akár még a Kutyapártnak is összejöhet az önálló frakció. 



A választás előtti hónapokban a kutatások, de még inkább azok nyilvános interpretációi a valós erőviszonyok mellett a kutatást, elemzést végző preferenciájáról szolgáltatnak információt. Sokszor foglalkoztunk már a különböző intézetek által kiadott kalkulációkkal, becslésekkel. Legutóbb éppen a Mediánéval, amely

már 7%-ra jelzi a Mi Hazánkat.



A Mi Hazánk esetében különösen érdekesek ezek a számok, mert a pártpolitikusok nagyrészéhez hasonlóan a háttérintézetek is beárazták magukat és az adatfelvételeiket is a kétpólusú (Orbán-Gyurcsány) politikára. Ebből az utánkövetésből pedig az jön ki, hogy a Fideszen és a balliberális egyesülésen kívüli erőket egész egyszerűen nem is veszik számításba egy-egy adatfelvételnél.

Azt nehéz lenne megmondani, hogy a politikusok, frakciók, minisztériumok megrendeléseire utalt kutatóintézetek a megrendelő kérésére, vagy önszorgalomból tesznek így, de tény: a Mi Hazánkat, a Kutyapárttal együtt rendre kifelejtik az adatfelvételből. Arról, hogy ez pontosan mit jelent itt írtunk:



A kisebb, fiatalabb pártokra általában is igaz, hogy kampányszituációban és a szavazás perceiben képesek jobban teljesíteni, mint egy-egy adatfelvételnél. Ennek okcsoportjait hosszasan lehetne fejtegetni, de szembetűnő példa a Jobbik 2009-es, vagy éppen a Mi Hazánk 2019-es EP és önkormányzati szereplése. Ezekben az esetekben az előzetes becsléseknél nagyságrendekkel jobban szerepeltek a pártok a kutatók prognosztizációjánál.

A Mi Hazánk 2018-as megalakulásának előzményei és az Alapítónyilatkozata szerint is a klasszikus, megszokott, megoldatlan nemzeti sorskérdésekre kívánja helyezni a fókuszt. Az erkölcsi, morális tényezőket figyelmen kívül hagyva kijelenthető, hogy egy választási szituációban már önmagában ezeknek a kérdéseknek, megoldásoknak is lenne (és minden választás után volt is) parlamenti képviseletre feljogosító támogatottsága.

A párt alakulásánál az még nem látszódott, hogy a nemzeti sorskérdések közé egy világjárvány, pontosabban annak kezelése is fel tud zárkózni. A Mi Hazánk a koronavírus kezdeti időszakában érintésmentes bevásárlási akciót hirdetett, de volt olyan vidéki pártszervezet, amely maszkok gyártását, fertőtlenítőszerek kiszállítását is vállalta. A se Gyurcsány, se Orbán jelszóval operáló erő év elején a lezárásokat kritizálta és a pandémia által okozott gazdasági, ">társadalmi károkra hívta fel a figyelmet.



A Mi Hazánk honlapján online aláírásgyűjtésbe is kezdett, kezdetben a lezárások, majd pedig a "védettségi igazolvány" használatának diszkriminatív jellege miatt. Jelenleg már a kötelező oltás elleni szignók gyűlnek online és offline"> a párt aktivistáinak közreműködésével. Emlékezetes az is, hogy a lezárások idején a mozgalom a Kossuth térre szervezett tüntetést, ahol rekordnagyságú bírságot szabtak ki a tiltakozókra.
Az oltatlanok jogainak képviseletét, a gyerekek beoltásának ellenzését és a kísérleti vakcinák fel nem vétele miatt kirúgott munkavállalók érdekvédelmét egyedül a Mi Hazánk képviseli konzekvensen.



Ez olyannyira látványos, hogy kénytelen-kelletlen de már a baloldali elemzők és újságírók is szóvá tették. Az oltások mindenáron való erőltetésében a balliberálisok és a Fidesz covid-nagykoalíciót alkotnak, amellyel milliós nagyságrendű szavazóbázist szakítanak le magukról.

[caption id="attachment_67219" align="alignnone" width="870"] Transzparens a Mi Hazánk tüntetésén.[/caption]

A Mi Hazánk erősödésére, mint 'kedvezőtlen folyamatra' a leglátványosabban az ATV-ben a Ceglédi Zoltán-Konok Péter-Hont András által fémjelzett kör szokott figyelmezetni, de az utóbbi hetekben olyan kiválóságok is felpipiskedtek a rettegők közé mint Borgula András, vagy Vona Gábor.



A kutatási adatokban a fenti politika hirtelen sikert hozott a Mi Hazánknak. A nyár végén 3-4, most pedig már 7 százalékot mondanak az elemzők. Az őszi hónapokban a párt ismertsége és támogatottsága is ugrásszerűen megnövekedett. A Mi Hazánk az adventi időszak kellős közepén is ">több ezer embert mozgatott meg vidéken(!!!) az oltások kötelezővé tétele ellen.

A Mi Hazánk elnökét a Facebook továbbra is tiltja, de az erősödést és annak gyorsaságát is jól jelzi az az infografika, amit a telex készített az éves Facebookon elért interakciók alapján. Ugyanide tartozik az is, hogy Dúró Dóra általános meglepetésre rendszeresen a legnépszerűbb politikusok között szerepel a közösségi médiában, novemberben egyenesen a lájkbajnokság élén végzett, megelőzve Orbán Viktort is.


 Ezzel egy időben a Mi Hazánk elnöke a legnagyobb videómegosztón lett a legnépszerűbb aktív politikus.

A Mi Hazánk elnöksége országjárással kezdi az évet. Információink szerint a demonstrációk és a lakossági fórumok is folytatódnak. A Mi Hazánk vezető politikusai a választásokig országszerte közel 500 rendezvényen vesznek részt.

A pártelnök januári programja itt található: 



 

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás