loading

Eljön a vér és vas világa - Évértékelés a nemzeti jobbtól

2025. jan. 29. 14:00
4 perces olvasmány
Eljön a vér és vas világa - Évértékelés a nemzeti jobbtól

A számvetés sosem hasztalan. Főleg nem akkor, ha a magyar jobboldal két meghatározó tagja teszi azt, elemezve a mögöttünk hagyott évet. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Incze Béla, a Légió Hungária vezetőségi tagja ezt a számvetést bajtársi körben, rövid helyzetelemzésekkel kísérve ejtette meg, utána pedig lapunknak külön interjút is adtak.

Az alapvetően meghívásos rendezvény telt ház előtt zajlott, s inkább volt baráti beszélgetésnek, mint szigorú keretek közé szorított előadásoknak tekinthető. Némileg talán meglepő módon sokkal kevésbé, szinte csak érintőlegesen esett szó a hazai belpolitikai helyzet alakulásáról, az előadók sokkal inkább fókuszáltak arra a két nagypolitikát befolyásoló eseményre, amiről némi túlzással talán azt is mondhatjuk, hogy az egész világon érezteti hatását. Ezek az orosz-ukrán háború, illetve a közel-keleti izraeli katonai fellépés.

Persze az sem felejtődött el, hogy januártól a világ egyik vezető hatalmának új elnöke lett Donald Trump személyében, ami minden bizonnyal jelentős változást hoz az USA külpolitikájában. Azt az előadók többször is kihangsúlyozták, hogy forrongó világban történelmi időket élünk, olyannyira, hogy a nyugat-kelet proxyháborúja nemcsak a közvetlen közelünkben zajlik, de sajnos az Ukrajnában élő magyar kisebbség is - akarata ellenére - áldozatvállaló, szenvedő részese az ottani harcoknak.

Bajtársi fesztelen hangulat, interaktív hozzászólások, véleménykülönbségek – persze ezek inkább voltak eltérő megítélések, mint alapvető ellentétek – ütköztetése, szelíd meggyőzésekkel kísért okfejtések. Ha a találkozó légkörét le szeretnénk írni, akkor leginkább ezekkel a jelzőkkel jellemezhetnénk, hiszen mind a hallgatóság, mind az előadók a nemzeti radikális eszmerendszer talaján álltak.

A majd kétórás együtt gondolkodásos évértékelő után a két felkért előadó oldalunknak külön is összefoglalta, mit tart jelen korunk legégetőbb problémájának, illetve nekünk, magyaroknak miképpen kell(ene) reagálnunk a kialakult helyzetekre.

Cél a saját közösségek fejlesztése


Incze Béla az alábbiakat tartotta fontosnak elmondani lapunknak, némileg kiegészítve az előadását:

"A mostani beszélgetésen is felmerült, hogy ne csak a múltról, hanem a közeljövőről is beszéljünk, a jövő viszont Isten kezében van, nem a mi kezünkben. Tehát erre csak egy elvont választ tudnék adni, vagyis hogy ilyen értelemben ez nem megjósolható. Olyat el lehet képzelni, hogy az emberek nagy összefogás, nagy erőfeszítések révén kísérletet tesznek olyan rendszerek létrehozására, amik ideálisak lehetnek a számukra. De az előadásban is kitértünk rá, hogy mivel a II. világháborút elvesztettük, az, hogy ez rendszerszinten működőképes legyen számunkra, még nagyon távoli ebben a pillanatban. Ezért inkább azt mondom, hogy jelen helyzetünkben célunk egyrészt a saját közösségeinket fejleszteni, másrészt Magyarországnak, mint nemzetállamnak az érdekeit képviselni.

Arra a kérdésre, hogy a világ manapság mivé fejlődik egyrészt a törvényszerűségek, másrészt egyes fontos pozícióban lévő emberek személyi döntései határozzák meg. A személyi döntésekben benne van egy nagyon-nagyon fontos faktor, amit szerintem sokak - akik elemzik az eseményeket - nem szoktak figyelembe venni, ez az úgynevezett emberi faktor. Tehát az a hibafaktor, hogy mi van egy személyi döntésnél, ha hibás a döntés, vagy ha hibásan hajtják végre. Mert ennek a hibás döntésnek – illetve végrehajtásának – ugyanúgy következményei lesznek, ugyanúgy spirálokat indít el, és végül valahova ki is fog futni, de nem kontrollálható és nem átlátható módon.

Szóba került a beszélgetésben a gazdaság és a kultúra viszonya is, ehhez is tennék hozzá pár gondolatot. Baloldali megközelítés szerint a gazdaság határozza meg a kultúrát, sőt azt is mondják, hogy ha gazdaságilag minden rendben van, akkor az úgy általában – tehát kulturálisan is – jó az emberiségnek. Véleményem szerint viszont, ha nem is mindent, de az alapokat a kultúra határozza meg, ezért
azt a jobboldali nézetet vallom, hogy kulturális értelemben kell rendbe rakni a dolgokat és a kulturális fellendülésből következik a gazdasági fellendülés.

Az is megfigyelhető, hogy a baloldal - állítása ellenére, hogy a gazdasági fellendülésből következik a kulturális –, ha lehetősége adódik rá, nem véletlenül rögtön a kultúra, a kulturális élet területét szállja meg elsősorban."

Egy új világrend jön a haldokló helyébe


Tyirityán Zsolt nyilatkozata szerint az elmúlt évtized eseményei meghatározó szerepet fognak játszani a most zajló világrendszerváltás folyamatában. Egy többpólusú, nagyterekre felosztott világrend kialakulásának vagyunk a szemtanúi, melyben a feltörekvő eurázsiai gondolat vív élet-halál harcot az elsötétedést jelentő atlantista világuralommal.

Ennek a küzdelemnek Vlagyimir Putyin vált a szimbolikus alakjává, és nyugodtan kijelenthetjük, hogy személye mögé a világ népességének a kétharmada már felsorakozott. A fegyverek dörgése mellett figyelmeztető jelzésként értékelhető a BRICS megalakulása és térnyerése, mely gazdasági vonalon akarja leváltani a haldokló világrendet, és ennek szellemében már teljesen nyíltan dolgozik a dollár nemzetközi vezető szerepének megdöntésén.

Ismerjük a történelmet, így tudjuk, hogy a világuralmat gyakorló erők hatalmuk megőrzése érdekében bármikor képesek az emberiséget egy pusztító világháborúba taszítani. Ennek a lehetősége sajnos most is fennáll. Az erőből történő politizálás idejét éljük, a vér és vas világa felé sodródunk.



Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás