„Ideológiai hadviselés zajlik” – kemény levelet írt Karácsony Gergelynek a Mi Hazánk politikusa
Kép forrása: Balog Csaba Facebook-oldala
Balog Csaba, a Mi Hazánk Mozgalom budapesti elnöke nyílt levélben fordult Budapest főpolgármesteréhez, Karácsony Gergelyhez. A politikus a készpénzes parkolási lehetőségek megszüntetésének tervét, a parkolási díjak emelését, valamint a fővárosi közlekedésszervezés több elemét is élesen kritizálta. Véleménye szerint a városvezetés intézkedései nem a budapestiek érdekeit szolgálják, hanem az autósok további terhelését eredményezik.
„Tisztelt Karácsony Gergely főpolgármester úr! Az esküje szerint a lakosokat és a várost kellene szolgálnia. Ön, főpolgármester úr, újra és újra a budapestiek ellen fordul” – írta a politikus.
Balog szerint a Városháza tervezett intézkedései, köztük a készpénzfizetést biztosító parkolóautomaták megszüntetése, nem a választópolgárok érdekeit szolgálják.
Kiemelte, hogy semmi nem indokolja a parkolási díjak emelését egy olyan időszakban, amikor a főváros éppen költségeket takaríthat meg.
A politikus úgy fogalmazott:
Véleménye szerint inkább „egy ideológiai hadviselés” zajlik az autósokkal szemben, „melynek valódi oka nem a megoldások keresése, hanem a még több büntetőadó beszedése”.
A politikus levelében több kérdést is intézett a főpolgármesterhez:
- „Zöld megoldás-e, ha szándékosan gátolják a folyamatos haladást a közlekedés ütemét akadályozó lámpaváltásokkal?”
- „Hogyan hat a kisebb utcák forgalmára és az ott élők nyugalmára az, hogy értelmetlenül sávokat vesznek el a fő közlekedési utakból?”
- „Nem érzi környezetrombolónak az egyirányú utakat egymással szembe vezetni, és ezzel hosszabb út megtételére kényszeríteni az autósokat, nagyobb zaj- és károsanyag-kibocsátást generálva?”
- „Arányos-e az ételfutárok miatt kihasználatlan biciklisávokat kialakítani ott, ahol emiatt mesterséges dugók keletkeznek a fő közlekedési útvonalakon?”
- „Arányos intézkedés-e a főváros lakóit a rakpartlezárásokkal, egy kisebbség szabadidős tevékenysége miatt, a kis utcákban kialakuló torlódásokkal, zajjal és többletkibocsátással terhelni?”
A levélben Balog Csaba így folytatta:
„Felszólítom főpolgármester urat, hogy ne ideológiai alapon hozzon intézkedéseket! Ha valóban a városlakókat akarja szolgálni, akkor:
- „Ne akadályozza mesterségesen az autós közlekedést, ily módon növelve a környezet- és zajszennyezést!
- Az autóst ne egy a mérhetetlenségig kizsákmányolható pénzforrásnak tekintse!
- Hozzon létre P+R parkolókat kellő számban a bevezető utak mentén, a város határában. Költsön a közösségi közlekedés fejlesztésére, és építsen átszállási pontokat. Ezzel egy időben segíthetné Budapest lakóit és az ingázókat is. Az autósoknak bérlettel vagy parkolási kedvezményekkel nyújtson motivációt, hogy szívesebben hagyják a városon kívül autójukat.”
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás