Már nem olyan fontos a Benes-dekrétumok ügye Magyar Péternek?
Kép forrása: Magyar Péter Facebook-oldala
„Magyar Péter még január elején a Magyar Jelennek nyilatkozva is azt mondta, hogy az áprilisban megalakuló Tisza-kormány azonnal az Európai Unió elé viszi a Benes-dekrétumok ügyét” – fogalmaz közösségi oldalán Lipták Tamás, a Magyar Jelen újságírója.
Mint írja, a választás után úgy tűnt, ebben a kérdésben valóban kemény lesz majd Magyarország kormánya.
„Nem tudom. Az unió elé legalábbis nem került a kérdés, legfeljebb Borvendég Zsuzsanna, a Mi Hazánk EP-képviselője által. Azóta pedig a nagyváradi magyar apát ügyét »egy másik ország belügyének« nevezte Magyar Péter helyettese és külügyminisztere, Orbán Anita. Ma pedig – persze lehet, én vagyok figyelmetlen – nem jött szembe velem olyan híradás, miszerint Magyar keményen nekiment volna Robert Fico szlovák miniszterelnöknek, Orbán Viktor barátjának a felvidéki magyarok jogfosztása miatt” – fűzte hozzá Lipták.
„Persze ha ez megtörtént, annak csak örülök, és elismerés jár érte. Amennyiben nem, akkor ez a kormány tényleg az MSZP–SZDSZ reinkarnációja lett néhány csipetnyi Fidesszel” – összegezte. Szintén ebbe a sorba illik egyébként Orbán Anita kijelentése is, amikor is a nagyvarádi apát ügyében úgy fogalmazott, a Tisza nem kíván beleavatkozni „más országok belügyeibe"…
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás