loading
Menü
Támogatás

A Momentum újabb akciója: Szilas Kincső a Mi Hazánk irodájának matricázásával üzent Dúró Dórának

2026. júl. 7. 13:16
4 perces olvasmány
Kép forrása: Momentum Facebook-csatornája Kép forrása: Momentum Facebook-csatornája
Dúró Dóra túl messzire ment. Műanyag magzatokkal telerakni a parlamenti padsorokat ízléstelen és elfogadhatatlan. Ezért mi, momentumosok eljöttünk a Mi Hazánk irodájához és megüzentük nekik, hogy elég volt abból, hogy nők bántalmazásából csinálnak politikát” – írta Facebook-oldalán Szilas Kincső, a Momentum elnöke.
 
A momentumos megmondólány kirohanásának előzménye:
 
 
2022-ben a Fidesz a Mi Hazánk javaslatára vezette be a szívhangrendeletet, aminek már akkor is csak a politikai hangulatkeltés volt a célja” – idézi fel a politikus a Mi Hazánk érdemét, szokásához híven eltorzítva azt.
 
A megszűnőfélben lévő Momentum álláspontja szerint:

„A szívhangrendelet egyetlen eredménye, hogy traumatizálja azokat a nőket, akiknek nehéz élethelyzetben támogatásra lenne szükségük.”

Ezért követeltük a Fidesztől, és ezért kérjük a Tisza-kormánytól is a szívhangrendelet azonnali eltörlését” – követelőzik pártja nevében.

A szélsőbaloldali „politikus” egy videót is közzétett a Momentum Facebook-oldalán, amiben társaival matricákkal és ragasztószalaggal megrongálta a Mi Hazánk egyik irodáját, majd kijelentette: 

A nők helyzete nem lehet politikai ideológiák kérdése. Ma a parlamentben műanyag magzatokat helyeztetek el a parlamenti székeken. Ez dehumanizáló, és az egyébként is nehéz helyzetben lévő nőket csak tovább alázza. Ezért ma idejöttünk az irodátokhoz, és szeretnénk titeket egy kicsit meglepni.

Felszólította a Mi Hazánk politikusait, hogy „vegyék észre magukat”

Kérlek benneteket, vegyétek észre, hogy amit tesztek, az a bajba jutott nők életét nehezíti meg napról napra. Mindenkinek joga van dönteni a saját testéről. Az adatok nem hazudnak: az abortuszok száma nem csökkent Magyarországon, ellenben a nehéz helyzetben lévő nőket megalázzuk.

Videóját a „Töröljük el a szívhangrendeletet!” felkiáltással zárta.

Kapcsolódó:

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
További cikkeink
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás