A magát „antikapitalistaként” definiáló „Az Anarchista” névre hallgató kanadai kávézó egy sajátságos üzletmodellt alkotott meg, ahol a termékeket „fizess, amennyit tudsz” árakon árulták. Az elképzelés az volt, hogy a pénzesebbek majd drágábban veszik a kávét, míg a szegények jóval kevesebbért, és így a „közösség” majd fenntartja a kávézót.
Ez a gyakorlatban egyébként nem teljesen így nézett ki. A „mezei” kávékat tényleg annyiért vehette meg mindenki, amennyiért gondolta, és a mosdót is ingyen használhatták még a nem fizető vendégek is. Azonban derék anarchistánk az így kieső profitot beépítette más termékek árába, így például a hagyományos eszpresszó, a tea és a reggeli péksütemények olyan árakon futottak, hogy még a drágább kávézók is belepirultak. (Ilyen ez az árstop, nem igaz? – a szerk.)
A bolt emellett szélsőbalos könyveket, LGBT propagandakiáltványokat, kitűzőket és pólókat is árult. Érdekes egyébként, hogy a hely üzemeltetője az „antikapitalista bolt” címének leírásában nem mulasztotta el megemlíteni, hogy az egész „lopott földön nyílt” (hiszen Kanadát úgy „lopta” a fehér ember az indiánoktól a liberális-balos értelmezésben; ők még soha nem hallottak fegyveres hódításról). Tehát, saját bevallása szerint is lopott földön él, mégsem óhajtja „visszaadni” a telket egy indiánnak, majd hazatérni Európába.
A helyiek szerint az anarchista üzlettulajdonos nem csak ebben képmutató, de az árazásban is. Gyakorlatilag a legarcátlanabb kapitalisták módszereivel „harcol a kapitalizmus ellen”.
A bejegyzései és megnyilatkozásai alapján anarcho-kommunista és homoszexuális Gabriel Sims-Fewer üzlettulajdonos szerint noha vállalkozása alig egy évet élt, „mindenképpen sikeresnek mondható, hiszen felvitte a konzervatívok vérnyomását” és teremtett egy helyet, mely „nem lelkesen öleli magához a kapitalizmus tiszta embergyűlöletét”.
Állításával ellentétben mégsem tűnik felhőtlenül boldognak, hiszen a bezárásról szóló írását a következőkkel zárja: „Basszák meg a gazdagok, bassza meg a rendőrség és az állam, bassza meg a kolonista haláltábor, amit mi Kanadának hívunk”.
Takarodj Észak-Koreába!
A csőd híre nem csak a kanadai szélsőbalhoz jutott el, de azok ellenzőihez is. Egy kanadai patrióta, akinek jól láthatóan elege van a jóléti államokban kommunistát játszó szivárványos idiótákból, egy kedves üzenetet írt Sims-Fewernek, melyben rámutatott, lehet, hogy önmagával a kapitalista rendszerrel van a baj, ezért nem működött az elképzelése. Szerinte derék szélsőbalosunk jobban járna, ha összecsomagolna és elköltözne Észak-Koreába, ott ugyanis már működik az a rendszer, amire ő is vágyik.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Reméljük, megfogadja a tanácsot, és elvándorol az internacionalista szocializmus utópiájába.
Jól láthatóan mélységesen megveti és gyűlöli az országot, ahol született és él, így jogos lehet a kérdés, miért van még mindig ott, mikor az olyan kommunista paradicsomok, mint Venezuela vagy Észak-Korea, tárt karokkal várják?
New York Post nyomán
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!