Temetőből lopott mécsesekkel világított otthonában egy férfi
Temetőből lopott elemes mécsesekkel világított otthonában egy füzesabonyi férfi, vádat emeltek ellene - tájékoztatta a Heves megyei főügyészség csütörtökön az MTI-t.
A vádirat szerint a férfi, miután otthonában a szolgáltató 2017 nyarán kikapcsolta az áramot, úgy döntött: elemes eszközökkel oldja meg az ingatlan világítását. Először 2019 szeptembere és decembere között fordult meg tolvajként a füzesabonyi köztemetőben, ahonnan legalább nyolc alkalommal, harminc különböző síremlékről lopott el 30 darab, egyenként 650 forint értékű műanyag, elemes mécsest - írta Szalóki Zoltán főügyész.
A vádlott egy évvel később, 2020 őszén újabb húsz sírról vitt el ilyen eszközöket. Az egyik helyre rövid idő alatt háromszor is visszatért, összesen mintegy kétezer forint értékű mécsest zsákmányolva. A férfival szemben ötven rendbeli, részben folytatólagosan, szabálysértési értékre, üzletszerűen elkövetett lopás vétsége miatt emelt vádat a Füzesabonyi Járási Ügyészség.
A vádhatóság azt indítványozta, hogy a büntetlen előéletű, a bűncselekmény elkövetését beismerő vádlottat a bíróság jóvátételi munkára ítélje és rendelje el pártfogó felügyeletét - írta a főügyész.
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás