daextlwcn_print_scripts(false);

Vasárnap délután a Munkásőr Emléktársaság szervezett rendezvényt a kommunista diktátor, Kádár János 112. születésnapja alkalmából. A mai „jobboldali diktatúrában” ugyanis rá lehet emlékezni, miközben a jobboldalhoz köthető rendezvényeket tiltja a 14 éve regnáló kétharmados hatalom.

Lapunk az elmúlt hónapokban többször is felhívta arra a visszásságra a figyelmet, hogy miközben a szélsőbaloldal gond nélkül szervezhet megemlékezéseket állami szervek engedélyével, addig a hazafias, jobboldali kötődésű megemlékezéseket, rendezvényeket sok esetben megtiltják.

A Fiumei úti sírkertben ünnepli hazánk szovjet megszállását a Munkásőr Emléktársaság

Kitérő válaszok érkeztek a kérdéseinkre

Az elmúlt hónapokban többször is szerettük volna megtudni az illetékeseket, hogy miért engedélyezik a jogszabályba ütköző gyűléseket, azonban rendre kitérő válaszokat kaptunk kérdéseinkre.

Így ebben az esetben ezt már meg sem próbáltuk, mert nem láttuk értelmét.

Egyszerűen csak rögzítjük, hogy miközben a Becsület Napja például évről évre tiltás alá esik, addig a kommunista rendezvényekben nem lát semmi kivetnivalót a magyar kormány sem. Úgy tűnik tehát, hogy a szélsőbaloldali diktatúrák magyarországi áldozatainak az érzékenysége kevésbé számít a fideszes kétharmadnak és intézményeinek.

Kádárra igen, Imrédyre nem lehet emlékezni a Fiumei úti sírkertben

Emlékezhetünk, idén februárban szerettek volna emléksétát szervezni a Fiumei úti sírkertbe Imrédy Béla tiszteletére. Akkor a Nemzeti Örökség Intézete által kiadott indoklás szerint Imrédy politikai felelőssége, valamint a köznyugalom megzavarása miatt nem engedélyezték az egyébként zártkörű rendezvényt. Nem maradt más hátra, minthogy rögzítsük:

miközben az antifa, a munkásőrség és egyéb szélsőbaloldali társaságok zavartalanul, állami intézmények engedélyeivel emlékezhetnek, demonstrálhatnak bármikor és bármire, addig a magát jobboldalinak tartó hatalom a hazafias, normalitáspárti rendezvényeket üldözi és tiltja.

Nem csak a Becsület Napját, de sportrendezvényt, emléksétát és Pride elleni tiltakozást is. Évről évre, immár 14 esztendeje.

Kiemelt kép: Ellenforradalom 1956 Facebook-oldal 

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);