loading

Frontex: több tonna kábítószert találtak egy Marokkóból érkező kamionban a spanyol hatóságok

2020. aug. 14. 12:59
1 perces olvasmány
Frontex: több tonna kábítószert találtak egy Marokkóból érkező kamionban a spanyol hatóságok

Rekordmértékű, 4,6 tonna hasist koboztak el Spanyolországban, a kábítószert egy Marokkóból érkezett kamion rakterében rejtették el, a teherautó sofőrjét előállították - közölte az Európai Unió határ- és partvédelmi ügynöksége, a Frontex pénteken.


A varsói székhelyű uniós ügynökség tájékoztatása szerint a dél-spanyolországi Algeciras kikötőjében behajózott, a menetlevélben üresnek feltüntetett kamion a marokkói Tangerből érkezett.

A rakterében kialakított rejtett rekeszben 430 gondosan becsomagolt dobozban leltek a csempészett kábítószerre.
A marokkói rendszámú kamion vezetőjét előállították.

A portugál hatóságok drogkereső kutyáinak segítségével megtalált kábítószer feketepiaci értéke 26 millió euró (mintegy 9 milliárd forint).

MTI

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás