Szinte az összes parlamenti pártból van olyan politikus, aki a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja alkalmából úgynevezett emlékbejegyzést eszközölt a közösségi médiában.
A széderező Gyöngyösi Márton ezt írja:
1944-ben ezen a napon kezdődött a hazai zsidóság gettókba zárása. A mai napon azokra a magyar honfitársainkra is emlékezünk, akiket a holokauszt áldozataiként koncentrációs táborokban gyilkoltak meg a második világháború idején Együttérzünk a borzalom túlélőivel és az áldozatok családtagjaival, éljenek bárhol is a világon.
A Jobbik-Konzervatívok azért küzd a gyűlölet politikája és az uszító propaganda ellen, hogy hasonló népirtás soha többé ne ismétlődhessék meg.
Egykoron Magyarország vezetői úgy gondolták, hogy a zsidó honfitársaink nem lehetnek egyenrangú polgárai hazánknak. A kirekesztő gondolatokat aztán alávaló tettek követték, megalkották a numerus clausust, majd a zsidótörvényeket, 1944. április 16-án pedig megkezdődött a zsidóság gettókba zárása Magyarországon.
79 évvel később ezért a mai napon emlékezünk meg mindazokra, akiket a magyar állam akkori vezetői elárultak, mindazokra, akik a gyűlölet politikájának estek áldozatául. Az elhunytak emléke előtti főhajtás és a túlélők szenvedésére való emlékezés ugyanakkor a jövő iránt érzett felelősségről is szól. Nem engedhetjük, hogy történelmünk legsötétebb korszaka megismétlődjön, ezért sohasem szabad elfelednünk, hogy a kirekesztés, a megbélyegzés és a közöny milyen tragédiákhoz vezetett, és ezért kell felemelnünk a szavunkat, ha azt látjuk, hogy körülöttünk a világ ismét olyan úton halad, amely nem az életbe vezet – írja a DK-s Niedermüller Péter, aki még megosztja hozzá a 17 órakor esedékes Élet Menete rendezvényt.
A Fidelitas szűkszavú bejegyzése:
Egy kormánypárti országgyűlési képviselő posztja:
(illusztráció:budapest.com)