A japán kormány is felismerte, a szélsőliberálisok által képviselt (ál)zöld politika zsákutca, mely önmagában nem csak a madárpopulációra veszélyes, de az ország alapvető energiaellátását is képtelen biztosítani, így – ha csökkenteni akarják hazájuk energiaimporttól való függőségét – vissza kell térniük az atomenergiához.
Több mint egy évtizeddel a fukusimai atomkatasztrófa után a japán kormány azt tervezi, hogy visszatér az atomenergiához, célként pedig a leállított reaktorok újraindítását, valamint a következő generációs technológiák segítségével történő új erőművek fejlesztését tűzték ki – adta hírül a Bloomberg.
Kisida Fumio japán miniszterelnök a közelmúltban bejelentette
vizsgálják az új reaktorok fejlesztésének lehetőségét, mivel a kormány célja tehermentesíteni az ország villamosenergia-hálózatát a nyári nagyobb igénybevétel miatt, továbbá ily módon próbálják csökkenteni az ország energiaimport-függőségét.
A szigetország jövő nyártól újabb hét atomreaktort tervez újraindítani, ezáltal a 2011-es fukusimai katasztrófa után újra üzembe helyezett reaktorok száma 17-re emelkedne.
A japán miniszterelnök hangsúlyozta, országa számára továbbra is fontos a „zöld átalakulás”, vagyis a megújuló energiaforrásokat nem építik le, egyszerűen csak szeretnének az észszerűség határain belül maradni.
Kisida hangsúlyozta
az orosz-ukrán háború alapjaiban változtatta meg a globális energetikai helyzetet, éppen ezért Japán is kénytelen volt alternatív megoldások után kutatni.
Az ország már hónapok óta küzd a szélsőséges időjárás és az üzemanyaghiány kombinációjával, ennek okán pedig Tokióban már két alkalommal is történt komolyabb áramszünet idén.
Kiemelt képünkön Kisida Fumio japán miniszterelnök
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!