loading

A világ kilencedik legmagasabb hegycsúcsának meghódítására készül egy nagyváradi hegymászó

2023. jún. 6. 12:40
2 perces olvasmány
A világ kilencedik legmagasabb hegycsúcsának meghódítására készül egy nagyváradi hegymászó

A világ kilencedik legmagasabb hegycsúcsára, a 8125 m magas Nanga Parbatra indul június 6-án Varga Csaba nagyváradi hegymászó, építész barátunk. Célja, hogy pótlólagos oxigén és magashegyi teherhordók igénybevétele nélkül megmássza a pakisztáni Himalája hegycsoportban fekvő hegycsúcsot, ott meglobogtassa a Nagyvárad feliratos magyar zászlót és megemlékezzen az idén 150 éves Magyarországi Kárpát Egyesületről - adta hírül Facebook-oldalán a Hazajáró. 

Varga Csaba a ma élő legtöbb 8000 méternél magasabb hegycsúcsot elérő magyar hegymászó. Eddig öt nyolcezer méternél magasabb hegycsúcsot mászott meg pótlólagos oxigén és magashegyi teherhordók igénybevétele nélkül: 2013-ban a Gasherbrum II-t, mely 8035 méter magas, 2014-ben a Broad Peak-et, ami 8051 méter magas, 2017-ben a 8163 méter magas Manaszlu-t, 2019-ben a 8068 méter magas Gasherbrum I-et, 2021 pedig a 8167 méter magas Dhaulagiri-t.

A nagyváradi hegymászó június 6-án indul Budapestről Pakisztánba. A tervek szerint június 8-án elutazik az Indus folyó menti Chilas városába. Pár napos túra keretében éri el a 4200 méteren fekvő Nanga Parbat Diamir alaptáborát. Onnan aztán megkezdi az akklimatizációt és kb. egy hónap áll rendelkezésére a csúcs megmászásához, a Kinshofer úton.

Varga Csabának két célja is van a csúcs meghódításával. Egyfelől

a Nagyvárad feliratú magyar nemzeti zászló meglobogtatásával a partiumi, nagyváradi magyarok élni akarását hirdeti.

Másfelől a világ hetedik és Magyarország első turista szervezete, a Magyarországi Kárpát Egyesület (MKE) 150 éves jubileumára kíván megemlékezni.

A Nanga Parbat csúcsát először egy német hegymászó, Hermann Buhl érte el 1953. július 3-án. A magyarok közül elsőként Erőss Zsolt mászta meg a csúcsot, 1999-ben, de mivel nem volt csúcsengedélye, az eredménye nem hivatalos.

Varga Csaba expedíciójának támogatója a Magyarországi Kárpát Egyesület, kommunikációs partnere az MTVA Hazajáró c. műsora. Az expedícióról a Hazajáró facebook oldalán fogunk rendszeresen hírt adni.

Kiemelt képünk forrása: Facebook

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás
Nyílt sisak
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás