Vizsgálat indult az X ellen, mert nem cenzúrázza kellően a nem liberális tartalmakat

Vizsgálatot indított a párizsi ügyészség kiberbűnözés elleni részlege július 9-én az X közösségi portál és a vezetői ellen, akiket azzal gyanúsítanak, hogy úgy módosították a portál algoritmusát, hogy alkalmas legyen külföldi beavatkozásra – jelentette be pénteken a párizsi ügyészség, adta hírül az atv.hu.
A nyomozás kiváltó oka is teljesen nevetséges. Állítólag még januárban kaptak egy bejelentést, hogy „a gyanú szerint az X algoritmusát külföldi beavatkozásra használták” – áll az ügyészségi közleményben. Ez a bizonyos „bejelentés” Emmanuel Macron elnök pártjának cotes-d’armor-i parlamenti képviselőjétől, Eric Bothoreltől származik, aki a „téma szakértője”.
Nyugodtan értelmezhetjük tehát ezt egy felszólításként, hogy az ügyészségnek ki kell vizsgálnia (és nyilvánvalóan be kell „bizonyítania”), hogy az X algoritmusát azóta manipulálják, hogy 2022-ben azt megvette Elon Musk.
Nem cenzúráz eléggé
A többi közösségi platform esetében fel sem merül a gyanú, hogy algoritmusával szándékosan manipulálja a közvéleményt, beavatkozik a választásokba, esetleg tartalmakat szorít háttérbe, politikusokat tilt le. Kizárólag az X-el van probléma. Bothorel szerint nem is akármilyen. A derék „felvilágosult”, „szólásszabadság-párti” honatyának kifejezetten fáj, hogy Musk nem cenzúrázza olyan vehemenciával a tartalmakat, mint elődje vagy vetélytársai, így pedig a portál „eltávolodott eredeti céljától”, hogy „mindenki számára biztonságos és tisztelettudó környezetet biztosítson”, „hiányzik az algoritmusok és moderálási szabályok kritériumának átláthatósága”, valamint „Elon Musk személyesen avatkozott be többször is a portálja vezetésébe”, így „valódi veszélyt és fenyegetést jelent a demokráciánkra”.
Később érkezett még egy jelzés egy közszolgálati jogi személy kiberbiztonsági igazgatójától, akit szintén felháborított, hogy az általa preferált bevándorlás- és LMBTQ-párti nézetekkel szembemenő posztokat is látott. Az ilyen véleményeknek nyilvánvalóan nem lehet teret adni egy „demokratikus jogállamban”.
Az ügyészség pénteken jelentette be, hogy az ellenőrzések után megbízta a nemzeti csendőrséget a vizsgálattal egyebek mellett a következő jogsértések miatt:
„automatizált adatkezelési rendszer működésének bűnszövetkezet keretében történt megváltoztatása, illetve az abból származó adatok csaló módon történő kitermelése.”
Laurent Buanec, a X France főnöke közösségi portálján közölte, hogy az „X-nek szigorú, világos és nyilvános szabályai vannak, amelyek célja, hogy megvédjék a portált a gyűlöletbeszédtől, harcolnak a dezinformáció ellen és az algoritmusa úgy épül fel, hogy kivédje a gyűlöletkeltő tartalmak felkínálását”.
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás