Feltűnően gyorsan, a beszerzést követő 20 hónapon belül megsemmisítette (vagyis selejtezte) a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) a 2020 márciusi lélegeztetőgép-beszerzéssel kapcsolatos iratok egy részét – szemlézte az szmo.hu.
Ma már tudjuk, hogy a koronavírus-hisztéria nyomán bevezetett korlátozások és lezárások nem csak az Északi Civilizáció országainak gazdaságait tették tönkre, de hozzájárultak egy szűk kör gazdagodásához. A halálkampányban élen járt a média és a (főleg balliberális-globalista) politikusok. Az ismeretlen laborvírust úgy állították be, mintha a pestis tért volna vissza.
A médiában lélegeztetőgépre kötött haldoklókat mutattak éjt nappallá téve, s egyfolytában a halálozási statisztikákat tolták a képünkbe. Mindenki pánikolt, vásárolt és elszeparálta magát az emberektől, miközben a prominens pártok azzal riogattak, hogy nincs elég lélegeztetőgép, tehát „mind meghalunk”.
A kormány kapva kapott az alkalmon, és a KKM közigazgatási államtitkára, Balog Csaba 2020 márciusában szerződést kötött a malajziai GR Technologies SDN BHD céggel 7 ezer lélegeztetőgép beszerzéséről, méghozzá közbeszerzési eljárás nélkül. Ezt megtehette, ugyanis a pánikhangulatot kihasználva „vészhelyzeti jogrendet” vezettek be. (Ami egyébként annyira megtetszett a kormánynak, hogy azóta is „vészhelyzetből” megyünk a „vészhelyzetbe”. Manapság „háborús vészhelyzet” uralkodik, ezért „indokolt” a rendeleti kormányzás.)
A kínai gyártótól vásárolt 7 ezer lélegeztetőgép a magyar adófizetőknek 176 milliárd forintjába került.
(Elvégre mi sem logikusabb, mint attól a kommunista rezsimtől vásárolni lélegeztetőgépeket, mely a világra szabadította a laborvírusát?)
Semmit sem ért, de legalább drága volt
Aki rendelt már Kínából terméket, az tudja, hogy a legtöbbször a vásárlás igazi szerencsejáték. Vagy kapunk egy jól működő árucikket, ami meglepően tartósnak bizonyul, vagy – és ennek van nagyobb esélye – érkezik egy silány utánzat, melyen még a gombok sem feltétlen ott vannak, ahol lenniük kell. Nos, nagy tételben sincs ez másképp. A kínai gyártású lélegeztetőgépek jelentős részét ugyanis sohasem hasznosította Magyarország. Egyrészt azért, mert a média által festett képpel ellentétben az emberek többsége egy komolyabb influenzaként élte meg a koronavírust. Másrészt pedig azért, mert a kínai gépek egy része nem hogy az EU-s, még a magyar szabványoknak sem felelt meg, ráadásul a szakemberek is hiányoztak a magyar kórházokból, akik ezeket a gépeket szakszerűen üzemeltetni tudták volna. Az esetet tovább színesíti, hogy
9 millió dollárt (2,8 milliárd forintot) a külügyi tárca nem is a GR Technologies SDN BHD-nek utalta, hanem közvetlenül a tulajdonos-cégképviselő, Datuk Vinod Sekhar magánszemély számlájára.
A következmények nélküli ország
Egy normális világban a halálkampánnyal riogató médiát és a gazdaságokat (szándékosan, az óriásvállalatok érdekeinek megfelelően) tönkretevő politikusokat a járvány lecsengése után mind felelősségre vonnák. Európa azonban lassan egy évszázada nem működik normálisan, így valamennyien élik világukat. Sőt, ott folytatják káros tevékenységüket, ahol abbahagyták. Még csak a társadalmi igény sem fogalmazódott meg az elszámoltatásukban.
És erre a tendenciára tesz rá egy lapáttal megcsonkított, morálisan degradálódott hazánk, melyben 30 év alatt Európa szívében egy hamisítatlan, latin-amerikai banánköztársaság épült fel. Így fordulhat az elő, hogy 2021-ben közérdekű adatigénylést nyújtanak be a Külügyminisztériummal szemben a lélegeztetőgépek ügyében, mely ügyet a bíróságok 2023-ig elhúznak, majd a harmadfokú kúriai ítélet jogerőre emelkedése után annyit közölnek, hogy
a GR Technologies SDN BHD nevű gazdasági társaság átláthatóságával kapcsolatban keletkezett iratokat már 2021. november 15-én, vagyis a szerződés aláírását követő 20 hónap elteltével megsemmisítették.
A magánszemélyeknek 5 évig kell megőrizniük a rezsiszámláik befizetést igazoló iratokat, ehhez képest a KKM kevesebb, mint két év után megsemmisítette azokat.
A Kúria még azt az állítást is elfogadta a külügyi tárca részéről, hogy a szerződések előkészítése kizárólag szóban történt. Azzal kapcsolatban nem keletkezett egyetlen diplomáciai távirat, email, de még szerződéstervezet sem.
Kiemelt képünk illusztráció
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!