Emmanuel Macron francia elnök szerint Elon Musk beavatkozott a német választásokba, s mint szavaiból kitűnt, a legnagyobb baj, hogy egy “reakciós mozgalmat” támogatott.
Ki hitte volna, ha azt mondjuk, a világ egyik legnagyobb közösségi média tulajdonosa beáll egy új, nemzetközi reakciós mozgalom mögé, és aktívan beavatkozik a választásokba?
– tette fel a kérdést Macron.
Oh like that time Starmer called @realDonaldTrump a racist and said the British government should do everything to stop him?
Or when Starmer sent British Labour Party members to campaign in the US against President Trump this year?https://t.co/5R28WgZIj0 https://t.co/S3cjV27Woi
— Elon Musk (@elonmusk) January 6, 2025
Ha a “reakciós mozgalom” kifejezést nem teszi bele a mondatba, akkor az átlag ember könnyen összezavarodhat, hogy most tulajdonképpen a francia elnök beleszállt a szélsőliberális közösségi médiumokba, melyek algoritmus manipulálásukkal, és példátlan cenzúrájukkal rendre segítik az éppen uralkodó, szélsőliberális, illetve velük szövetséges szalonkonzervatív pártok váltógazdaságának fenntartását? Ennek a két szónak köszönhetően viszont világossá vált, hogy szó sincs erről. Ha azok cenzúráznak és manipulálnak, akik egy alomból valók az aktuális politikai elittel, az rendben van. Az demokrácia. Ha viszont más teszi, na az a választásokba való beavatkozás, aminek gátat kell szabni.
Válaszában egyébként Elon Musk is rámutatott, hogy nem hallotta Macront panaszkodni, mikor Britannia miniszterelnöke “rasszistászta” Donald Trumpot, majd bejelentette, kampánycsapatot küld az USA-ba, hogy segítsék a demokratákat. Magyarországi vonulata is van egyébként a történetnek, hiszen Cseh Katalin, miután átvette parlamenti mandátumot, már rohant is ki az Egyesült Államokba, hogy mint újdonsült magyarországi parlamenti képviselő, Kamala Harrisnek kampányoljon.
@katalin.csehÜdv mindenkinek Kamala Harris kampányrendezvényéről! Pár nap múlva Amerika választ, én Georgiából drukkolok!♬ original sound – Cseh Katalin
De akkor is csendben volt az európai elit, mikor a 2020-as választások idején tiltották és törölték mindenhonnan Donald Trump – akkor még – hivatalban lévő amerikai elnököt, aki így több tízmillió választóhoz nem tudott eljutni. És ezek után csodálkoznak a “demokráciáért és szabadságért” aggódó liberálisok, hogy nincs már magára valamit is adó ember, aki még komolyan veszi őket?
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!