Erős vidék nélkül nincs erős szuverenitás, sem erős gazdaság. Hazánk legjelentősebb erőforrása a magyar vidék és az agrárium, amely szuverenitásunk alapja lehetne. Nem igényel külföldi alapanyagot, külföldi vendégmunkát. Nagyobb és kisebb családi gazdaságokban hazai alapanyagból, hazai hozzáadott értékkel olyan élelmiszereket állítunk elő, amelyekre igény van. A kiváló minőségű, egészséges magyar élelmiszer nemzeti kincs, mégis a jelenlegi gazdasági irányelvekben a cselekvés szintjén háttérbe szorul a külföldi multinacionális cégek érdekeihez képest. Méltatlanul. Mintha elfelednénk a családi ezüstöt, helyette vörös szőnyeget terítünk a betelepülő multiknak, akik összeszerelő országként használnak bennünket, sok esetben külföldi vendégmunkásokkal, külföldi alapanyagból, külföldi piacokra gyártanak, a profitot is kiviszik. A Magyar Jelen a magyar vidék értékeire fókuszálva, annak problémáira megoldást keresve, az értékteremtő gazdáknak kíván hangot adni új riportsorozatában. Magyar Jövő kéthetente a Magyar Jelen YouTube-csatornáján.
A magyar vidék – a megtartó erő. Ezért ezt az alcímet kapta riportműsorunk is, amelynek első adásában a vízhiány kérdését jártuk körül a Kiskunságban. A Homokhátság víz nélkül haldoklik. Ha a vízellátásra nem születik megoldás, gazdaságok sora megy tönkre. Már most egyre többen hagynak fel az állattartással. A Zöld Gerilla Mozgalom szerint lenne megoldás az elsivatagosodásra, áradás idején vízvisszatartással, oldalirányú elvezetésével. Azért, hogy hangjukat hallassák, gerilla akcióba kezdtek, és megmozgatták a gazdákat, akiket arra kértek, hogy fogadjanak örökbe egy-egy általuk házilag legyártott zsilipet.
Stábunk két kiskunsági családi gazdaságban is járt, ahol marhákat és racka birkákat tartanak. Szó esik arról, miért eladhatatlan a magyar gyapjú, míg az ausztrál gyapjú aranyárban van, és miért bűnös ebben az Európai Unió. Kibeszéltük a vadgazdálkodás kérdéskörét is, ami jóval többről szól, mint vadászatról, állomány szabályozásról. Aszály idején például a vadászok nélkül a vadak tömegével a nem jutnának vízhez.
A vízpótlás a piacra jutás mellett a másik legfontosabb feladat, ha meg akarjuk menteni a gazdaságainkat. A lehető legrövidebb út a termelő és fogyasztó között nemcsak arra garancia, hogy jó minőségű, egészséges élelmiszerhez juthassunk. Legalább ennyire fontos, hogy ne a multikat gazdagítsuk, hiszen a gazdáktól sokszor előállítási áron sem veszik át a terméküket.
Egyre több a teve a Kárpát-sivatagban – figyelemfelhívó tüntetés volt Budapesten (+VIDEÓ)
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!