daextlwcn_print_scripts(false);

A NER egyik alappillére Orbán Viktor tévedhetetlensége, ami önmagában kizár minden önvizsgálatot, korrekciót, ne adj Isten, a hibák elismerését. Egyes pont: Orbán Viktornak mindig igaza van. Kettes pont: ha mégsem, akkor az egyes pont lép életbe. Matolcsy György ezt az alapszabályt felejtette el, mikor figyelmeztette a kormányt: amit az elmúlt időszakban műveltek gazdaságpolitika néven az csúfos kudarc, és itt lenne az idő újragondolni a dolgokat, mert egy év múlva már túl késő lesz.

Nem tudjuk, hogy a Magyar Nemzeti Bank elnöke elolvasta-e a Mi Hazánk Virradat programját, és az inspirálta, vagy magától jutott hasonló következtetésekre, de az tény, hogy hét eleji beszédével igencsak felborzolta a kormánypárti kedélyeket.

A NER kegyeltjei részéről a legapróbb kritikát sem nézi jó szemmel, így a legtöbben ódzkodnak még az építőjellegű észrevételek megtételétől is, cserébe érinthetetlenségük és karrierjük biztosított. Ezt a soha ki nem mondott kompromisszumot rúgta fel páros lábbal Matolcsy György, mikor az Országgyűlés Gazdasági bizottságának ülésén gyakorlatilag felmondta a Mi Hazánk gazdasági programját.

Orbán Viktor 12 éves kétharmados felhatalmazását arra használta fel, hogy Magyarországot teljes egészében kiszolgáltassa a nyugati ipar számára, termőföldjeinket felszámolva, és eladva akkumulátorok és autóalkatrészek összeszerelőüzemévé silányította jobb sorsra érdemes hazánkat, ahol már nincs is szükség magyar munkaerőre, hiszen ha a nép elégedetlen a silány bérezéssel, majd hoznak a helyükre harmadikvilágbeli importmunkásokat, ők meg mehetnek Nyugatra.

Ez a biznisz valakinek biztosan megéri, ám az országnak nem. Erre hívta fel a figyelmet Matolcsy György is, aki kijelentette:

a kormány gazdaságpolitikájának köszönhetően óriási bajban van hazánk.

Ha nem EU-s lélegeztetőgépen lennénk…

Magyarország jóval kevésbé érezné meg az inflációt, ha legalább az élelmiszer terén önellátó lenne, ám a kormány elhibázott politikájának hála az egyik legjobb mezőgazdasági tényezőkkel rendelkező országként is behozatalra szorulunk a legtöbb fogyasztási cikkből. A Fidesz áldásos tevékenységének köszönhetően azonban

az élelmiszeripar termelékenysége a második legalacsonyabb az Európai Unióban. Csak Bulgária teljesít nálunk is rosszabbul.

Tehát 12 évnyi fideszes teljhatalom alatt még Románia is lehagyott bennünket.

Szintén a Mi Hazánk mutatott rá először, miért elhibázott, baloldali szocializmusra jellemző látszatintézkedés az ársapka. Nem tudjuk, hogy Matolcsy György is Magyar Jelent olvas-e, ám amit ő elmondott az kísértetiesen egybevág a nálunk megjelentekkel: a kormány elmúlt 6 hónapos válságkezelése teljes kudarc, ami egy régi rendszer gazdaságpolitikáját követi. Ez a rendszer azonban nem véletlenül omlott össze.

A szocializmusba nem érdemes visszamenni

– figyelmeztetett.

Kilövési engedély

Az ominózus beszéd felért egy kilövési engedéllyel a kormánymédia számára. Újságíróik rekord gyorsasággal “kinyomozták”, hogy itt nincsen szó semmiféle elhibázott gazdaságpolitikáról, arról meg főleg nem lehet beszélni, hogy Orbán Viktor bármikor is tévúton járna. Különösen annak fényében, hogy

miniszterelnök úr alig pár hete a parlamentben állt ki az elmúlt 12 év gazdaságpolitikája mellett, mint “nagyon jó, helyes irány”.

Nem, az nem létezik hogy Orbán Viktor tévedjen, vagy szánt szándékkal idegen érdekeket szolgáljon. Sokkal inkább személyes sértettség állhat a háttérben. A Világgazdaság meg is írta: a jegybank azt szerette volna elérni a kormánypártoknál, hogy a parlamenti többség úgy módosítsa a jogszabályokat, hogy Matolcsy György élete végéig, de minimum 2031-ig a Magyar Nemzeti Bank elnöke maradhasson. Ezt a kormány azonban visszautasította.

Tehát a Matolcsy által megfogalmazott kritikák “teljesen alaptalanok, kizárólag sértettségből fakadnak”.

Bayer Zsolt egyenesen Simicska Lajoshoz hasonlította blog-bejegyzésében az MNB elnökét, amiért az kritikát mert megfogalmazni a rendszerrel szemben.

“Te is fiam, Brutus? Szánkózni indul az elnök úr? Húzzon sálat, hideg lesz…” – írta visszautalva Simicskára, aki a “G-napi” interjúja után egy kérdésre azt felelte: elmegyek szánkózni. A megszólítás is beszédes: “Brutus” – aki elhibázottnak nevezi az elhibázott intézkedéseket, az máris árulóvá válik? A mentalitás persze érthető, hiszen a fideszes elit krémje még a kommunizmusban tanulta ki a mesterséget, a régi beidegződésektől pedig nehezen szabadul az ember.

Megy az adok-kapok

Úgy tűnik, az MNB elnöke is felveszi a kesztyűt, ugyanis sajtóosztálya közleményben cáfolta a Világgazdaság állításait, majd helyreigazításra szólította fel a lapot. Egy MNB által indított sajtóper a kormánymédia ellen igencsak pikáns lenne.

A válság kikezdheti a rendszert? 

Az elmúlt két év világosan megmutatta, a Fidesz-kormány teljesen alkalmatlan a válságkezelésre. Dilettáns látszatintézkedésekkel és egybites plakátkommunikációval a választásokat be lehet húzni ciklusról ciklusra, ám a külföldi érdekek kiszolgálására felépített gazdaság törékeny kártyavár, melyet ha nem is a népharag, de a válság vihara az elsők között fog elsöpörni.

Irányi Dániel

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Twitter– és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);