A munkaerő-kölcsönzéssel és munkaerő-közvetítéssel foglalkozó Work Force szerint a Magyarországon meglévő munkaerőhiányt filippínó munkavállalók alkalmazásával lehet megoldani, ezért a közeljövőben még további ezer harmadikvilágbeli dolgozó jön Magyarországra.
Veszprémben a Fülöp-szigetekről érkezett első csoport már munkába is állt, a 40 filippínó munkavállaló mindegyike forrasztó operátorként dolgozik majd – közlik a nagyszerű hírt.
A társaság két évre szerződött harmadik országbelieket foglalkoztató partnereivel, ezt az időtartamot várhatóan meghosszabbítják majd azokkal, akiknél beválik az ázsiai munkavállalók foglalkoztatása.
A Work Force tapasztalai szerint a feldolgozóipar számít a legjobban a harmadik országbeli munkaerőre, de a szállodák és vendéglátóipari egységek, illetve szellemi munkaerőt foglalkoztató szolgáltatócégek is egyre nagyobb érdeklődést mutatnak.
A 100 százalékban magyar tulajdonú Work Force Kft. 2003 óta foglalkozik munkaerő-kölcsönzéssel és munkaerő-közvetítéssel, a társaság országszerte 8 irodával és 300 ügyféllel rendelkezik. A filippínók mellett indonéz és ukrán munkavállalók közvetítésével is foglalkoznak, ebből adódik a cég árbevételének mintegy 45 százaléka.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Work Force Kft. nettó árbevétele 2021-ben 10,292 milliárd forint volt, 2020-ban pedig 6,913 milliárd forintot tett ki. A társaság tavaly 380,318 millió forint nyereséggel zárt, míg egy évvel korábban 306,711 millió forinttal.
Korábban a Jobtain HR szolgáltató ügyvezetője azt közölte, hogy
„hazánkban idén reálisan tízezres nagyságrendben számíthatunk a fülöp-szigeteki munkaerő beáramlására”.
Eddig az volt a szabály, hogy könnyített eljárással csak Ukrajnából és Szerbiából érkezhetnek be a vendégmunkások, de a kormány most még további kilenc országból érkezőknek is engedélyezte az egyszerűsített foglalkoztatást.
– A Mi Hazánk szerint ezzel a kormány teljesen lemondott annak lehetőségéről, hogy a munkaerőhiányt és a tisztességes béreket magyarokkal rendezzék, helyette olcsó vendégmunkásokra alapoznak, még távolabb lökve az országot attól, hogy a magyar ember, a magyar dolgozó megbecsülésre találjon. És még nem is beszéltünk arról, hogy a harmadik világból érkező munkavállalók adott esetben közbiztonsági problémákat is okozhatnak, hiszen egy teljesen más kultúrkörből érkeznek, más szokásokkal.
A Mi Hazánk, mint legerősebb ellenzéki párt követeli, hogy szüntessék meg ezt a gyakorlatot, Magyarországon a magyarok számára kell tisztes megélhetést biztosító béreket adni és hozzájuk méltó munkakörülményeket teremteni, mi ebből nem engedünk, és ezért a célért küzdünk a továbbiakban is
– véli Lantos János, a párt munkaügyi szakpolitikusa.
(illusztráció:AFP)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!