Miskolc az a magyar város, ahol az évszázadok során a megértés és elfogadás szellemében kilenc nemzetiség talált otthonra, és rendelkezik ma is saját önkormányzattal. A város nekik is köszönheti színes és kiemelkedő értéket képviselő kulturális örökségét, építészeti arculatát. Miskolc egyik legszebb közép-európai példája a békés együttélésnek, a különböző kultúrák találkozásának és befogadásának. A város lakói büszkék örökségükre – írja hivatalos karácsonyi videója alatt a MiNap online.
A XII. kerületi önkormányzat bársonyszékében üldögélő DK-s Vágó István annyira egyetértett a leírással, hogy meg is osztotta a bejegyzést Facebook-oldalán.
Vajon ezen személyek mit értenek „békés együttélés” alatt? Jártak egyáltalán Miskolcon, mondjuk az Avas lakótelepen? Eltöltöttek legalább egy éjszakát Lyukóvölgyben?
Mit jelenthet a különböző kultúrák „találkozása és befogadása”? Arra „gondolhatott a költő”, hogy a magyar állam elfogadta bizonyos mélyigénytelen rétegek „sajátságos” életstílusát és szokásait, ezért bizonyos területeken autonómiát (no-go zóna) adott ezen csoportoknak, hogy szabadon gyakorolhassák szokásaikat?
Esetleg az imponál a Demokratikus Koalíciónak, hogy Miskolc bizonyos részein már megvalósult egy hangzatos programpontjuk, az ingyen áram? Pakusza Zoltán szavaival élve:
Az, amiről a DK beszél, miszerint legyen ingyenes az áram, itt, ezeken a területeken már meg is valósult. Igaz, hogy nem törvényesen, de megvalósult.
Vajon mennyire biztató jövőképet tár elénk egy olyan határok és nemzetek nélküli Európa a maga multikulturális keverttársadalmával, melynek Miskolc a mintavárosa?
Fotó: Youtube
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!