Kecskeméten nem szükségesek a megszorítások, mert a város stabil lábakon áll és ki fogja tudni gazdálkodni a megemelkedett energiaárakat, így a lakosság semmit nem fog megérezni – mondta korábban a város polgármestere annak az önkormányzati sajtónak, amely a választásokat megelőző 180 napban 159 alkalommal tette címlapjára a Fidesz országgyűlési képviselőjelöltjét.
A polgármester ezt a nyilatkozatot azután tette, miután már a kormányzati kommunikáció is elismerte ,hogy a rezsiszámla nem csökken, hanem nő.

A közgyűlés legutóbbi ülésén a testület számos határozatot hozott, amelyek arra engednek következtetni, hogy a település komoly anyagi nehézségekkel néz szembe. A megszorításokat az MSZP és a DK képviselői nem szavazták meg, mert ők már a napirendi pontok előtt kivonultak az ülésről egy Horthy festmény miatt.
Ajvékolva vonult ki a baloldal a kecskeméti közgyűlésről egy Horthy-t ábrázoló freskó miatt
A határozatok értelmében
- a megyei könyvtár október 01-től kedd és szerdán zárva tart, a hét többi napján az eddig megszokott rend szerint várj a közönséget;
- október 10-től a hetényegyházi fiókkönyvtár bizonytalan ideig zárva tart;
- több kulturális intézmény (Cifrapalota, Szórakaténusz, Ifjúsági Otthon) csak a szükséges mértékben lesz nyitva, a kiállítások, rendezvények szám a minimálisra korlátozódik;
- A Katona József Nemzeti Színházban erre az évadra tervezett 3 nagyobb költségvetésű színdarab bemutatóját későbbi időpontra átütemezték.
A városi sportlétesítmények januárig megúszták a bezárást, de ezek is korlátozással látogathatók.
Nem volt ilyen szerencsés a Kecskeméti Református Gimnázium tanuszodája, ahová városszerte jártak a diákok tanórai kereteken belüli úszásoktatásra. A uszodát október 10-től bizonytalan ideig teljesen bezárták. Az iskola igazgatója levelet írt az összes szülőnek, amelyben arról tájékoztatott, hogy fontolgatják az online oktatásra való átállást, majd hasonló tartalmú megkeresést kaptak a gimnázium tanárai is, akiknek fel kellett mérniük, hogy az általuk tanított gyerekek közül kinek jelentenek gondot egyik napról a másikra visszaállni az online órákra.
“Rezsicsökkentés” – bezárják az uszodát és online oktatás jöhet egy kecskeméti gimnáziumban
A közgyűlés által tárgyaltak között még nem szerepelt, de sokan már arról beszélnek, hogy
több iskolát összevonhatnak a városban.
Drágul a parkolás
A közgyűlés a parkolás árát és az díjfizetési időszakokat is megemelte, ezzel párhuzamosan visszavonták a nyugdíjasoknak járó kedvezményes bérleteket. A polgármesteri hivatal és a Városrendészet dolgozóit eddig megillető kedvezmények is változnak. A bérletárak négyszeresére emelkednek.
Késnek a buszok
A döntések értelmében két évvel később, vagyis 2023 helyett a tervek szerint 2025-ben kezdődik meg a 25 Mercedes hibrid busz cseréje Kecskeméten, de a beszerzés meg fog valósulni.
14 milliárddal támogatták a Mercedest
A korlátozások bevezetése előtt nem sokkal még arról szóltak a hírek, hogy a kormány 14 milliárd forintot biztosít a városban működő Mercedes gyárnak, ami különösen nagynak nevezhető ha azt vesszük alapul, hogy Gulyás Gergely nyilatkozata szerint a kabinet 50-350 milliárd forintos bevételt vár a KATA megszűntetésétől.
Összehasonlításképpen a református tanuszoda bezárását 200 millió forint támogatással meg lehetett volna akadályozni.
„A korábban még Orbán Viktor által megnyitott református tanuszoda bezárása tragikus és arcpirító húzás akkor, amikor a Mercedes 14 milliárdos kormányzati támogatásban részesül. Tűrhetetlen, hogy a külföldi multik a válság idején úsznak a pénzben, miközben többszáz kecskeméti diák marad tanórai keretek között megszervezett úszásoktatás nélkül” – írta közleményében a Mi Hazánk helyi szervezete.
A nemzeti ellenzéki párt hozzátette:
„Visszásnak és részrehajlónak érezzük, hogy a város képviselőinek támogatásával Kecskeméten a koronavírus idején foganatosított lezárások után a harmadik McDonald’s nyithatott meg, de az 1564 óta működő református iskolában a kifizethetetlen rezsiárak miatt, anyagi támogatás híján az online oktatás visszavezetését tervezik.
Tisztában vagyunk a város önkormányzatának költségvetési nehézségeivel, éppen ezért arra kérjük Szemereyné Pataki Klaudiát, hogy a kecskemétiek érdekeit képviselve ezúttal is vesse be igen jelentősnek mondható lobbierejét annak érdekében, hogy a Református Gimnázium ügye mihamarabb megoldásra kerüljön.
A Mi Hazánk zsíros üzletek helyett a magyar nemzetgazdaságot és a magyarok létbiztonságát tartja a legfontosabbnak, a koronavírus haszonélvezőire járványszolidaritási, míg a válság haszonélvezőire válságszolidaritási adót vetnénk ki.”
A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!