Nyomoz a rendőrség Karácsony Gergely ellen a Budapest Pride megtartása miatt

A főpolgármestert az egyesülési és gyülekezési szabadság megsértésével vádolják, ami bűncselekménynek számít.
Nyomoz a rendőrség Karácsony Gergely budapesti főpolgármester ellen – derül ki a Magyar Jelen birtokába került rendőrségi határozatból. A balliberális-globalista politikust az illegálisan megrendezett Budapest Pride miatt
az egyesülési és gyülekezési szabadság megsértésével vádolják, ami a hatályos Btk. szerint bűncselekménynek minősül, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Karácsony Gergelyt – miután bejelentette, hogy a rendőrségi tiltás ellenére megtartja a szombati Budapest Pride felvonulást, méghozzá olyan útvonalon, amit korábban a Mi Hazánk és a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) lefoglalt – Novák Előd, a Mi Hazánk alelnöke; Balogh Bence, a HVIM tagja; dr. Gaudi-Nagy Tamás, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat vezetője és Tényi István „hivatásos feljelentő" is feljelentette.
A büntetőeljárást eredetileg a Budapesti Rendőr-főkapitányságnak (BRFK) kellett volna lefolytatnia, ám dr. Terdik Tamás, Budapest rendőrfőkapitánya kizárási indítványt terjesztett elő, mondván a főpolgármesterrel – beosztásából eredendően – munkakapcsolatban van. Az Országos Rendőr-főkapitányság a kizárási okok megállapításával helyt adott a kizárási indítványnak, és a Készenléti Rendőrség hatáskörébe utalta az ügyet.
Egyelőre szűkszavú a BRFK
Lapunk korábban – ugyancsak a Pride-on történtekkel összefüggésben – megkereste a Karácsony Gergely elleni nyomozásból frissen kizárt BRFK-t, hogy megtudjuk, a Budapesti Rendőr-főkapitányság hány szabálysértési eljárást indított vagy tervez indítani az illegálisan megtartott rendezvény ideje alatt történt jogsértések miatt. Valamint arra is rákérdeztünk, hogy a rendőrök miért nem alkalmaztak hangosbeszélős felszólítást a jogellenes magatartás abbahagyására.
Kérdéseinkre mindössze azt a szűkszavú választ kaptuk, hogy „a rendőrség vizsgálja a szombati történéseket”.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás