Roger Waters korábban számos alkalommal kifejtette már véleményét a szemünk előtt épülő Új Világrendről, valamint az ahhoz asszisztáló techdiktatúráról. Noha álláspontja igencsak eltér a fősodratú „szabad” médiában elfogadott véleménytől, mégis olyan szintű hírnévnek örvend, hogy egyszerűen nem lehet elhallgattatni. Legutóbb a CNN műsorvezetője, Michael Smerconish készített vele interjút, amelyet alighanem rövid időn belül meg is bánt.
Smerconish a beszélgetés során ugyanis rátért az orosz-ukrán háborúra, ahol megkérdezte Waterst, hogy a koncertje alatt, amikor a kivetítőn háborús bűnösök képei látszódnak, miért szerepel Joe Biden amerikai elnök képe is egy „Még csak most kezdjük!” felirattal.
Joe Biden csak olajat önt a tűzre Ukrajnában, ami óriási bűn. Miért nem gyakorol nyomást az USA Zelenszkijre, hogy üljön tárgyalóasztalhoz, és vessen véget ennek a szörnyű háborúnak?
– válaszolt a zenész.
Erre az elit hű szolgálója egyből megvádolta Waterst „orosz propaganda terjesztésével”, és „áldozathibáztatással”, vagyis, hogy a zenész szerint a megtámadott fél a hibás. Waters azonban kifejtette,
a háború meglátása szerint a NATO miatt tört ki, hiszen Ukrajna csatlakozási lebegtetésével megszegte azt a hallgatólagos megállapodást, amely éppen az ellenkezőjéről, arról szólt, hogy Oroszország határai mellé nem települnek NATO-fegyverrendszerek.
A műsorvezető ekkor azt állította,
Amerika „a jó oldalón áll”, ugyan olyan „felszabadító”, mint a második világháborúban volt.
Waters ekkor már érezhetően ideges lett.
„Az USA Pearl Harbor miatt vett részt a második világháborúban, addig a napig abszolút izolacionista politikát követett” – felelte. Egyébként ez sem igaz, hiszen már a hadüzenet előtt ellátmányt, nyersanyag, fegyvereket, sőt hadihajókat adott az USA a szövetségeseknek, valamint a kommunistáknak, tehát az elszigetelődés csak látszólagos volt. Azonban, mivel az amerikai közvélemény kifejezetten háború ellenes volt, fent kellett tartani a látszatot.
Több forrás szerint egyébként az amerikaiak előre tudtak a Pearl Harbor elleni támadásról is, hiszen jóval előtte feltörték a japánok titkos kódolását. Vagyis a rajtaütést kivédhették volna, ám – ezen érvelés szerint – az amerikai kormánynak, és elsősorban Rooseveltnek kellett egy sorsfordító ügy, egy casus beli, ami a háború pártjára állítja a lakosságot. „Néhány” halott amerikai katona, meg pár elavult hadihajó pedig olyan ár, melyet bármikor hajlandóak megfizetni. (Hogy mi az igazság, az a történészek dolga lesz eldönteni.)
De visszatérve az interjúhoz, a vitát Roger Waters végül a következőkkel zárta rövidre:
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Azt javaslom, Michael, egy picit olvass még a témában. Aztán gondold át, mit tenne az Egyesült Államok, ha Kína nukleáris rakétákat kezdene telepíteni Mexikóba és Kanadába.