A 2023. év végén bejelentett BYD elektromosautó-gyár –
mely a híresztelések szerint még idén megkezdi működését –
óriási környezeti terhelést és veszélyt jelent a termőföldekre és a vizekre, amelyre a Mi Hazánk Mozgalom többször is felhívta a figyelmet. Az ökológiai fenyegetettségen felül, úgy mint levegő- és zajterhelés, a helyi munkaerőpiacra is hatalmas kockázatot jelent az új európai járműipari projekt.
„Jelenleg általam becsült létszámuk 1000-1500 fő körül mozoghat, amivel nem is lenne gond, ha csak ennyien maradnának, de sajnos azt tapasztaljuk, hogy napról napra egyre több vendégmunkás jelenik meg újra városunkban” – mondta Tombácz Krisztina, a Mi Hazánk szegedi szervezetének elnöke. Szerinte Szeged városára óriási teher zúdul a külföldi munkaerő villámgyors tódulásával.
„Lakossági megkeresések is érkeztek hozzánk, nem véletlenül. Egyre több szegedi érzi úgy, hogy nincs biztonságban, ugyanis ezek a harmadik világbeli emberek rendszerint saját szabályaik szerint viselkednek, bárhol is legyenek. Szemetelnek, hangoskodnak, megkeserítve ezzel a környezetükben élő magyar emberek életét.”
A gazdáktól kisajátított területen épülő szegedi BYD-gyárat is vendégmunkások építik (+VIDEÓ)
A baloldal örül a vendégmunkásoknak
A Mi Hazánkkal ellentétben Botka László, Szeged polgármestere tárt karokkal várja az Orbán által preferált vendégmunkásokat. Botka szerda délután ismertette a nyilvánosság előtt a város 2025. évi költségvetését. Szerinte a BYD beruházás hosszú évtizedekre meghatározza a város fejlődését. Elismerte: „a következő hónapokban ezres létszámokban érkeznek kínai munkások az új üzemcsarnokok felépítésére”. A kínai befektető a beruházás bejelentésekor 10 000 fős tervezett dolgozói létszámról számolt be.
Elfogadhatatlan a kormány hozzáállása
„A városvezetés által most bejelentett sajtóhír szerint több ezer külföldi munkás érkezik városunkba. Amennyiben a tervek szerint akarnak eljárni, úgy maximumra kapcsolva kell felépíteniük a gyárat.
Ez minden eddiginél nagyobb létszámú külföldi beáramlását fogja eredményezni.
A kormány ahelyett, hogy kedvező munkakörnyezetet és tervezhető jövedelmi viszonyokat teremtene a magyar embereknek, további versenyhelyzetet generál. A keletkező munkaerőhiányt olcsó munkaerővel akarja pótolni, ráadásul hosszú távon. Ez szerintünk elfogadhatatlan” – fejtette ki a Mi Hazánk szegedi szervezetének elnöke.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Embertelen körülmények és rabszolgaság – leállították a BYD brazíliai egységének építését