daextlwcn_print_scripts(false);

Augusztus 26-án, szombaton a Mi Hazánk Mozgalom kezdeményezésére hat európai párt képviselői találkoztak Budapesten a Parlamentben, hogy aláírják a nyugati politika kulcskérdéseiről szóló közös barátsági és egységnyilatkozatot. A 2024. júniusi európai parlamenti választások kampányának kezdete előtt ez a diszkrét esemény egy új európai szövetség kiindulópontja lehet, amely egy esetleges új európai parlamenti frakció létrehozásához vezethet.

Egy új típusú szövetség

A világ változik, és a politikai szövetségek átalakulása minden bizonnyal ennek legjobb mutatója. Augusztus 26-án, szombaton a “Nyilatkozat a nemzetek szabad Európájáért” megerősítette a nacionalisták és a libertariánusok közeledését, mely két erő határozottan szembehelyezkedett az egyre inkább föderalista és autoriter jelleget öltő Európai Unióval és a progresszív blokkal.

[A szavak hasonlósága ellenére nagyon fontos megérteni, hogy a liberalizmus és a libertarianizmus két rendkívül különböző politikai fogalom, különösen – a liberalizmus közelmúltbeli totalitárius fejlődése miatt – a 21. században. A libertarianizmus az állam szerepének korlátozását és az egyéni szabadság védelmét helyezi előtérbe, ezért a libertariánus áramlatok radikálisan ellenzik a Covid nevében hozott intézkedéseket. A libertarianizmus meglehetősen elterjedt az angolszász világban, valamint az Egyesült Államokban a Tea Party mozgalomban is megtalálható. A libertarianizmusnak továbbá sikerült némi politikai visszhangra találnia Lengyelországban (a nacionalista-libertáriánus Korwin-Mikke által) vagy Csehországban.  Magyarországon viszont ez a politikai áramlat soha nem volt jelentős.]

Így egy példátlan politikai irányultságban keveredett össze a posztszocialista országokra jellemző radikális nacionalizmus és a 2020 óta zajló események által erősen fémjelzett libertarianizmus, mindenekelőtt a kovidi pillanat totalitárius sodródása. Érdemes megjegyezni azt is, hogy az Európában általában a populista koalíciók élén álló nagy országok (Franciaország, Németország, Olaszország) képviselői hiányoztak.

Thierry Baudet holland parlamenti képviselő, a szuverenista és libertárius Fórum a Demokráciáért (FvD) elnöke és bestseller író jelenléte különösen feltűnő volt, legfőbbképp azért, mert előző nap Budapesten telt ház előtt adott elő, hogy bemutassa a Covidról szóló könyvének magyar fordítását.

Ami a Kosztadin Kosztadinov történész által vezetett (és helyben képviselt) Bolgár Újjászületés Pártot (Vazrazhdane) illeti, ez a párt több bolgár nacionalista párt (VMRO, Ataka) megszűnése után alakult és nőtt meg, amelyek a kormánykoalíciókba való belépéssel (vagy a kormánykoalíciók külső támogatásával) veszítettek választási súlyukból. Választói súlyát tekintve kétségtelenül a legerősebb partner a kialakuló új koalícióban.

Az Alternatíva Svédországért nevű kisebb svéd nacionalista párt, amely a Svéd Demokraták szakadásából jött létre, delegálta alelnökét, Mikael Janssont, és reméli, hogy a svéd NATO-tagsággal szembeni ellenszenves hozzáállásából tőkét kovácsolva végre választási áttörést érhet el.

A cseh SPD (Szabadság és Közvetlen Demokrácia) párt, amely jelenleg az ID csoport tagja (a francia Rassemblement National és az AfD-vel együtt), és amelyet az egykori cseh-japán üzletember, Tomio Okamura vezet, Josef Nerušil prágai városi képviselő személyében vett részt a konferencián.

Nicolas Rimoldi jelenléte a fiatal svájci párt (Mass-Voll) képviseletében, amely a közelmúltban alakult meg a Covid és a “Green Deal” intézkedéseinek kikezdése érdekében, valamint Szerbia képviselői is sajátos hangot adtak a találkozónak, amely a találkozót szélesíteni kívánta, és nem az Európai Unió országaira korlátozta. A találkozó eredetisége végül is abban rejlett, hogy kizárólag közepes méretű európai országok vettek részt rajta (a szokásos nehézsúlyú Franciaország, Németország és Olaszország nélkül), és hogy főként a posztkommunista Európa országaiból érkeztek küldöttek. Ezért lehetséges, hogy ennek az új szövetségnek a földrajzi súlypontja az Európai Uniótól keletre található.

Az Orbán Viktor Fideszének jobboldali vetélytársa, a konferenciát is szervező és a nyilatkozatot aláíró Mi Hazánk Mozgalom ezzel az akcióval demonstrálja, hogy nem kíván a nemzeti politikára szorítkozni, és aktívan részt kíván venni az európai politikában, remélve, hogy 2024-ben akár három európai parlamenti képviselővel is rendelkezhet majd.

A barátság és az egység felmutatásának szándéka mögött, egy olyan időszakban, amikor az Európai Parlament frakcióinak közelgő újbóli összetételét illetően nagy a bizonytalanság, ennek a példátlan gyűlésnek van egy koherens alapja, amelyet a közös nyilatkozatban rögzítettek.

A nyilatkozat hét pontja az állami szuverenitás elvére, a protekcionista gazdaság védelmére és a bevándorlás ellenzésére, a család védelmére és a wokizmus és az LMBT-program ellenzésére, a globalizmus és az egyéni szabadságjogok korlátozásának elutasítására, a nemzeti demokrácia védelmére és a globális kormányzás elutasítására, a magántulajdon védelmére és a virtuális gazdaság és a digitális valuta ellenzésére, valamint a szólásszabadság védelmére vonatkozik.

És a szóban forgó nyilatkozat teljes szövege, amelyet aláírtak a pártok:

Mi, a Nemzetek Európája budapesti találkozójának küldöttei szilárdan elkötelezettek vagyunk a demokrácia, a szabadság, a nemzeti és egyéni szuverenitás alapvető európai és emberi értékei mellett.

 Kijelentjük: 

  1. Támogatjuk a szuverén, független európai nemzetek közötti szabad együttműködést a közjó érdekében, és ellenezzük a nemzetek feletti, bürokratikus és ellenőrizhetetlen globális kormányzást. Támogatjuk a független nemzeti külpolitikát, és ellenezzük a blokkpolitikát. 
  1. Támogatjuk a tisztességes kereskedelemre épülő nyitott gazdaságokat, és határozottan ellenezzük az iparszerűen és bűnszervezeti szinten szervezett tömeges bevándorlást, amelyet társadalmaink nem tudnak tovább eltűrni, és amely a határok nélküli Európa politikájának elkerülhetetlen következménye. Mind a legális, mind az illegális bevándorlást meg kell állítani. 
  1. Támogatjuk a hagyományos családi berendezkedést és a gyermekek védelmét, és ellenezzük a wokeizmust és az LMBTQIA+ ún. értékeket, amelyek rombolóan hatnak a nemzeti kohézióra és a józan észre. 
  1. Elutasítjuk a globális vállalatok és pénzemberek által finanszírozott világszervezetek által megfogalmazott ideológiát, amely az embereket megfosztaná a szabadságuktól, és amely, egyfajta főpróbaként, a Covid-ra hivatkozva korlátozta az emberek szabadságjogait, miközben elképesztő pénzzel gazdagította a globális nagy cégeket, pénzembereket. 
  1. Támogatjuk a nemzeti demokráciát, és ellenezzük a globális kormányzás olyan burjánzó intézményeit, mint az EU, a WHO és az ENSZ az úgynevezett “fenntartható fejlődési céljaival”;, amelyek valójában nem más, mint egy program, amely a világkormányzást szolgálja. 
  1. Támogatjuk a magántulajdon védelmét (minden szabadságjog alapkövét, amelyet jelenleg a magas adókkal és az önkényes kisajátításokkal – többek között a termőföldek esetében is – semmibe vesznek), és ellenezzük a mai, pénzalapú posztindusztriális virtuális gazdaságot, amelyet a felelősségre nem vonható központi bankok irányítanak. Támogatjuk a egészséges pénzt, és ellenezzük az inflációt (amely kifosztja a szegényeket, hogy kifizesse a gazdagokat) és a központi ellenőrzés minden formáját, különösen a központi banki digitális valutákat (CBDC). 
  1. Támogatjuk a szólásszabadságot, és ellenezzük a cenzúra és a tabuk egyre növekvő kényszerét, amelyek ellehetetlenítik a vitákat, gyermeteggé teszik az értelmünket, és megakadályozzák, hogy az igazság nyomára bukkanjunk.
  2.  Meg akarjuk erősíteni a transznacionális együttműködésünket, bármilyen formában, hogy népszerűsítsük ezeket az értékeket.

Forrás : Visegrád Post; fordítás: Orosz Patrik

A “Declaration for a free Europe of Nations” announcing a possible new European group

Kiemelt képünkön jobbról balra: Mikael Jansson (Alternatíva Svédországért, Svédország), Josef Nerušil (SPD, Cseh Köztársaság), Thierry Baudet (Fórum a Demokráciáért, Hollandia), Nicolas Rimaldi (Mass-Voll, Svájc), Toroczkai László (Mi Hazánk, Magyarország), Kostadin Kostadinov (Vazrazhdane, Bulgária).

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);