Szijjártó Péter a közelmúltban úgy érezte, megosztja a nagyérdeművel gondolatait a Debrecenben épülő kínai akkumulátorgyár kapcsán. Okfejtegetései során sikerült “Márki-Zay Péter-i” magasságokba emelnie az össze-vissza hadoválást, amiből számomra csak egyetlen dolog derült ki: legyen bármilyen káros, veszélyes, vagy kontraproduktív, a Fidesz akkor is megépíti a gyárat.
Hogy miért teszik? A kínai kommunista vezetés szólt volna rájuk? Netán valakik jó pénzt kaptak a magyar föld kiárusításáért? Ezt én nem tudhatom. Számoljanak el ők azzal, kiket képviselnek az őket megválasztó magyar emberek helyett.
Hirtelen követendő példa lett Németország?
A kormányt annyira meglepte a debreceniek jogos tiltakozása, hogy jól láthatóan nem tudnak mit kezdeni a helyzettel. Még Rogán Antal propagandaosztályának se nagyon volt válasza a tiltakozásra, nem hogy Szijjártó Péternek. Külügyminiszterünk ezért nekiállt külföldi ügynökökről hadoválni, miközben arról értekezett, mekkora verseny zajlik a globális piacon az ilyen gyárak megszerzéséért. „Szerencsére” hazánk mind bérezésben, mind munkajogok tekintetében képes aláígérni még talán Indiának, meg Laosznak is, így óriási előnyben vagyunk az európai beruházásokért folytatott harcban. Erre egyébként Szijjártó is igen büszke. El is dicsekedett vele, hogy már nem csak a németek hozzák ide összeszerelőüzemeiket, de a nekik alkatrészeket gyártó kínaiak is.
Németországban ez a gyár, mely ide hozza most Debrecenbe a gyárát, egy ugyanilyen gyárat adott most át. A türingiai kormány zöldpárti környezetvédelmi minisztere személyesen vett részt a környezetvédelmi engedély átadásán, és ott ünnepelte magát a fél türingiai kormány a gyár felavatásán
– ezen mondatanival Szijjártó arról próbálja meggyőzni hallgatóságát, a beruházás jó, mert Németországban is tárt karokkal fogadta a zöldpárti kormány.
Azok után, amit a kormánymédia az elmúlt időszakban összehordott Németországról, már önmagában is furcsa, hogy hirtelen követendő példa lett az ország. Ráadásul Szijjártó pont a Zöldeket említi? A köztudottan szélsőliberális kulturmarxistákat, akik annyira gyűlölik és megvetik a németeket, hogy már az állami hivatalokból is kiszorítják őket? Akik saját, “Németország jövőjéről” szóló plakátjaikon nem szerepeltetnek egyetlen német párt sem, mert a „jó német a kevert német”? Azt meg gondolom mondanom sem kell, hogy természetesen szélsőségesen abortuszpártiak is.
Hova tovább még sajátjaikat is habozás nélkül lecserélik „újnémetekre”. Sőt, már a pártjukat is ilyen Omid Nouripourok vezetik.
A Zöldek gyűlölik Németországot, a német népet és az anyaföldet (vagyis, az ő esetükben „apaföld”, Vaterland, ugye), és minden tettükkel annak felszámolására és elpusztítására törekednek. Ha ezek valamire azt mondják, hogy jó és támogatandó, az minden jóérzésű emberben meg kell, hogy kongassa a vészharangot. Erre Szijjártó pont azt mondja, hogy azért kell lecsapnunk az akkumulátor gyárra, mert a Zöldek is nagyon akarják? Úgy látszik, külügyminiszter úr csak az izraeli politikában mozog otthonosan, a németet nem ismeri elég behatóan. Pedig egy magát kicsit is nemzetinek tartó kormány nem vehet példát a Zöldekről.
Testvérpárt? Minek? Kinek?
És ehhez képest akik itt tüntetnek, azok nekik a testvérpártjai, ha jól értem
– teszi hozzá Szijjártó, amiből sajnos arra következtethetünk, nem csak a német, a magyar belpolitikát sem ismeri. Mert kik mozdultak meg érdemben a debreceni akkumulátor gyár ellen? A Mi Hazánk Mozgalom és a civilek. Utóbbiak egyszerű helyi lakosok, akik nem akarnak egy hangos, mérgező gyárat, meg több ezer harmadikvilágbeli vendégmunkást a településükre. És ezért idegen ügynöknek kiáltja ki őket egy kormány, mely eladja hazánkat a kínai Kommunista Pártnak? “Vádolt meg ellenfeled azzal, amit te teszel.”
A Mi Hazánkról pedig csak annyit, Németországban – a Fidesszel ellentétben – mi nem németellenes pártokkal vagy nagyvállalkozókkal építünk ki kapcsolatokat, hanem a németek érdekeit képviselő AfD-vel, mely – a Fidesszel ellentétben – szintén a globalizmus és a liberális gazdaságpolitikával szemben foglal állást. Ez az a párt, mely ellen a Merkel-féle „kereszténydemokraták” még a szélsőbaloldali erőkkel is hajlandóak voltak összefogni, csak hogy kiszoríthassák a hatalomból. Mert ott (is) így néz ki a politikai térkép: van a nemzeti érdekképviselet, és van a jobbközéptől a szélsőbalig egy nagy koalíció. Utóbbi tagjai néha látszólagosan szemben állnak ugyan, de lényegi kérdésekben valahogy mindig nagy az egyetértés.
Tehát nem, Szijjártó Péter nem jól érti, nem azok tüntetnek.
“Meg kell érteni a helyi embereket”
Ezt követően külügyminiszterünk rátér a „vidéki emberekre, akiket meg kell érteni”. Kissé lenézően visszautal a győri Audi esetére, mikor szerinte „amint valaki tüsszentett egyet, máris azt mondták, az Audi-gyár építéséből fakadó porszennyezés miatt van”.
“Én ezt megértem, pontosan tudom. De ma már minden győri büszke arra, hogy a világ legnagyobb autóipari motorgyára Győrben van. Ráadásul, ugye most az elektromos akkumulátorok gyártását úgy próbálják beállítani, mint valami titokzatos dolog, ami micsoda károkat okoz” – magyarázza, majd hozzáteszi: “Magyarország most a világon a harmadik legnagyobb elektromos akkumulátorgyártó kapacitással rendelkezik. Hatalmas elektromos akkumulátorgyárak működnek és nem okoznak drámai hatásokat, olyan környezetvédelmi problémákat, mint amiket állítanak.”
A gond ezzel csak az, hogy nem igaz.
Gödön régebb óta üzemel egy akkumulátorgyár, mely kapcsán egy független civilszervezet már több alkalommal súlyos hiányosságokra hívta fel a figyelmet.
Egy általuk rendelt vizsgálat egyértelműen Lítium és N-metil-2-pirrolidon (NMP) nevezetű oldószereket mutatott ki a gyártól 1 kilométerre fekvő kutakban. De találtak egyéb vegyszereket is az ivóvízben, többek között N-Dimetilacetamidot, mely
nem csak az idegrendszerre van rendkívül negatív hatással, de károsíthatja a születendő gyermekeket is. Rákkeltő hatásairól pedig még csak adat. sincs
Ha ez még nem elég aggasztó, akkor tegyük hozzá azt is, hogy a nemzeti szakhatóságok, melyek feladata a magyar emberek védelme lenne, az összes hasonló kutatást és dokumentumot “döntést előkészítő adatoknak” minősítették, és 10 évre(!) titkosították. Ha ettől nem nyugszik meg a “külföldről pénzelt akkuellenes tüntető”, akkor semmitől, ugye?
Mindezek fényében igen merész Szijjártó azon állítása, miszerint
aki az elektromos akkumulátorgyártás ellen küzd, az a) küzd a környezetvédelem ellen, b) küzd a magyar nemzetgazdaság érdeki ellen.
Sajnos azt már nem támasztotta alá valami hasonlóan elmés okfejtéssel, hogy ha Samsungnál a koreaiakat sem érdeklik a környezetvédelmi előírások, illetve a magyar emberek egészsége és biztonsága, akkor miért pont – az emberi egészségre és életre híresen érzéketlen – kommunistákat fogja?
Javaslom külügyminiszter úrnak, ha szerinte annyira biztonságos és csodás dolog a kínai akkumulátor gyár, akkor építsék fel az ő háza mellé, mert a debreceniek jól láthatóan nem kérnek belőle, és erről népszavazás útján is hangot fognak adni!
Gyebnár Dávid
A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!