Az Egyesült Államokban rekordot döntött az új fertőzések száma

Az Egyesült Államokban az elmúlt 24 órában több mint 45 ezer új koronavírus-fertőzést mutattak ki, és ezzel rekordot döntött a fertőzöttek számának napi növekedése - jelentette szombaton a The New York Times című napilap.
Az Atlantic magazin Covid-adatai szerint 44 400 pozitív koronavírus-teszt született, míg a The Washington Post 45 755 új fertőzésről számolt be. A hivatalos amerikai egészségügyi hatóság, a CDC elmúlt napi adatait még nem hozták nyilvánosságra.
Különösen a déli szövetségi államokban, Floridában, Texasban és Kaliforniában nőtt jelentősen az utóbbi néhány napon belül az új fertőzések száma.
A Johns Hopkins Egyetem adatai szerint az Egyesült Államokban időközben csaknem 2 és fél millióra nőtt a Sars-CoV-2-vírussal fertőzöttek száma, és több mint 125 ezren belehaltak a vírus okozta Covid-19-betegségbe.
Az eddigi rekordot az új fertőzések számában, mintegy 43 ezer esetet a CDC április 6-án jelentette. Ez a nap azonban hétfőre esett, amikor az adatokba a hétvégi fertőzéseket is beleszámolták, és így a végösszeg lényegesen nagyobb lett.
MTI Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás