loading

Maliban végeznek felderítő munkát honvédeink

2021. okt. 27. 11:06
2 perces olvasmány
Maliban végeznek felderítő munkát honvédeink

Magyarország úgy döntött, hogy 62 katonával részt vesz a mali hadsereget támogató európai erők (Takuba) működésében a "térségbeli biztonság megerősítése érdekében" – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Ruandában. A tárcavezető az Európai Unió és az Afrikai Unió külügyminisztereinek találkozóján vett részt az afrikai országban.

Mali - Countries - Site

Szeptember végén beszélt arról Németh Szilárd a honvédelmi tárca államtitkára, hogy a kormány határozati javaslatban arra kéri az Országgyűlést, járuljon hozzá ahhoz, hogy a Magyar Honvédség a francia haderővel közreműködésben részt vegyen a Maliban és a térségben működő Barkhane művelet részét képező Takuba alkalmi harci kötelékben. Ismertetése szerint a Takuba 2020 eleje óta működik, jelenleg nyolc résztvevő, finanszírozó nemzettel, így Magyarország a kilencedikként kíván csatlakozni az alkalmi harci kötelékhez.

A kormány kérését természetesen teljesítette az Országgyűlés.

Benkő Tibor honvédelmi miniszter október közepén az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának ülésén még csak 12 Száhel-övezetbe küldendő katonáról beszélt.

Az ő munkájukról a nyílt ülésen csak annyit mondott:
"felderítő munkát végeznek majd az afrikai térségben."

Csirketeleptől a kibervédelemig: 15,5 milliárd forint mehet Ruandába

Maliban a felderítő és a kutatómunka elsősorban az élővilággal és az ahhoz tartozó tudományágakkal kapcsolatban szokott a hírek középpontjába kerülni. Az országban rengeteg majom él. Becslések szerint akár több tucat különböző fajt, fajtát is listázni lehetne. A majomfajtákon kívül számos más egzotikus állat lakja az országot. Tény, hogy számuk egyre csökken, ezért életmódjuk és a lakhelyük felderítése az egyik legfontosabb záloga annak, hogy sikerüljön megakadályozni a kihalásukat.

Index - Tech-Tudomány - A kihalás szélére kerültek a közönséges csimpánzok

Gorillaturizmus Ruandában - Ecolounge

FRISSÍTÉS:

Cikkünk korábbi verziójában tévesen állítottuk, hogy katonáink Ruandában lesznek. A Parlament honlapjáról kiderül, hogy a felderítés Maliban lesz. Az erről szóló bejelentést pedig Ruandában tette meg Szijjártó Péter.

Természetesen két afrikai országról van szó, de közöttük a távolság több mint 4000 kilométer. A két államnak értelemszerűen a miniszterelnöke is más. Az első képen Mali, a másodikon pedig Ruanda első embere szerepel.

Malian PM Choguel Kokalla Maïga presents 2021-2022 action plan - Herald Nigeria

Rwanda ready to restore ties with Burundi – PM Ngirente | CGTN Africa

(HVG-Magyar Jelen)

 

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás