loading

Hazatért a Hunor mentőcsapat

2023. febr. 13. 16:13
2 perces olvasmány
Hazatért a Hunor mentőcsapat

Hazaérkezett az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) kutató-mentő csapata, a HUNOR Törökországból hétfőn kora hajnalban, az egység 17 túlélőt – köztük három gyermeket – mentett ki és 29 holttestet emelt ki a romok alól a földrengés által sújtott országban - írta meg az Index.

A gépük 0:20-kor szállt le Budapesten, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, ahol többek között Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter, valamint Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnöke fogadta az érkezőket.

A személyes köszönetnyilvánítás után a honvédelmi miniszter az újságírók előtt ismét megköszönte mindazok munkáját, akik bármilyen módon segítették a mentési műveleteket.

A magyar ember segít országon belül és országon kívül is, láthattuk ezt a koronavírus idején, az Ukrajnából érkező menekültek esetében és most Törökországban is

– fogalmazott Szalay-Bobrovniczky Kristóf. Hozzátette:
a mentésben résztvevők a tudásuk legjavát adták.

Kitért a Magyar Honvédség állományára is, akik részben a repülőgépekkel a szállításban, valamint a magyar orvosokon keresztül voltak jelen. A Belügyminisztérium parlamenti államtitkára elmondta, a HUNOR és a többi magyar mentőegység veszélyes küldetést teljesített, de mindenki épségben és egészségben hazaért.


Hatalmas földrengés rázta meg Törökországot és Szíriát


Ahogy arról mi is beszámoltunk, február 6-án 7,8-as erősségű"> földrengés rázta meg Törökországot és Szíriát, majd nem sokkal fél 12 előtt újabb erős, 7,7-es magnitúdójú földmozgást észleltek Törökországban. A földmozgást több utórengés is követte, amelyek hatalmas pusztítást végeztek. Országszerte több ezer épület dőlt össze. Az anyagi kár felbecsülhetetlen. Több település romokban hever, köztük Antakya is.

Sok túlélőt mentettek ki


A magyar csapat február 6-án indult a földrengés által sújtott országba. Az 55 tagú mentőegység – tűzoltók, katonaorvosok és a mentőszolgálat munkatársai – február 7-én kezdte a munkát és vasárnap délig dolgoztak a kárterületen, írja az MTI.

Ez idő alatt 17 túlélőt, köztük három gyermeket mentettek ki a romok alól, illetve kimenekítettek több bajba jutott kutyát, macskát, de még papagájt is. Ezen felül 29 áldozat testét is kiemelték, hogy családjaik megadhassák számukra a végtisztességet.

A TEK orvosai a katonaorvosokkal együttműködve a sürgősségi sátorban 16 ember egészségügyi ellátását végezték el, egy másfél éves gyermek állapotát stabilizálták. A TEK műszaki egysége a HUNOR állományával együtt végezte a kutatási feladatokat, tájékoztatott az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

Kiemelt képünkön az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) Törökországból hazaérkezett Hunor kutató-mentő csapatának tagjai a fogadásukon a Liszt Ferenc-repülőtéren 2023. február 13-án. Fotó: Illyés Tibor / MTI

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás