loading
Menü
Támogatás

Toroczkai László reagált Magyar Péter felkérésére

2025. okt. 29. 17:16
3 perces olvasmány
Toroczkai László reagált Magyar Péter felkérésére

Magyar Péter újabb Facebook-bejegyzést intézett Toroczkai Lászlóhoz, a Mi Hazánk Mozgalom elnökéhez, amiben vele együtt a Demokratikus Koalíció (DK) és a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) vezetőit is felszólította – a felszólítást valamivel később kijavította felkérésre –, hogy „haladéktalanul álljanak ki az orbáni hamisítás, hazugság és uszítás ellen”. Mivel Toroczkai László a Meta cenzúrája miatt Facebookon nem tud reagálni, így X-bejegyzésben válaszolt a tiszás politikus szavaira.

A Mi Hazánk vezetője azzal kezdte közleményét, hogy „Magyar Péter ismét Facebook-posztban szólított meg, ezúttal felkért, hogy »haladéktalanul álljak ki az orbáni hamisítás, hazugság és uszítás ellen«, valamint ítéljem el, hogy a Fidesz mesterséges intelligenciával hamisít meg videókat, mondatokat, szövegeket”.

Válaszát a Tisza Párt vezetőjének kérésére, így folytatta: „Nem kérdés, hogy elítélem a Fidesz hazugságait, mocskolódó kampányait, hamisításait.

Nem azért ítélem el ezt a Fidesz-propagandát, mert Magyar Péter szerint ha ezt nem tesszük meg, akkor azzal azt bizonyítjuk, hogy a Mi Hazánk, a DK és a Kutya Párt is a Fidesz szatellitpártja, hanem azért, mert mi ezt mindig elítéltük, sohasem éltünk ilyen eszközökkel. Mi mindig tisztességesen kampányoltunk.

Egyúttal én pedig felkérem Magyar Pétert, hogy ő se hazudozzon rólunk! A napokban éppen azt állította Dúró Dóra oldalán a hozzászólásában, hogy hazugság, hogy a Meta súlyosan beavatkozva a választásokba, továbbra sem engedi, hogy oldalam legyen, hogy a nevem leírásáért is büntetés járhat” – folytatta bejegyzését a Mi Hazánk elnöke.

Arra is felhívta a figyelmet, hogy két kattintással bárki ellenőrizheti, hogy Magyar Péter megint nem mond igazat. Továbbá rávilágított, hogy a Mi Hazánk Mozgalommal nem szimpatizáló Konok Péter is kiposztolta a saját oldalára, hogy milyen büntetést kapott, mert leírta Toroczkai László nevét. Hangsúlyozta, hogy „elég beírni a Facebook keresőjébe ékezetek nélkül a nevemet, és mindenki láthatja, hogy milyen üzenetet fog kapni”.

Most én kérem fel Magyar Pétert, hogy nyilvánosan ítélje el a Meta beavatkozását, és kérje fel Dávid Dórát, a Meta korábbi jogtanácsosát, hogy hívja fel a munkatársait, és fejezze be a Meta a választásokba való beavatkozást!

– intézte felkérését a pártvezető.

Ez a Tisza Párt (és a Fidesz) érdeke is lesz, mert ha nem teszik, akkor bámilyen eredmény esetén meg fogom óvni a választásokat. Ez nem fenyegetés, ez ígéret” – nyomatékosította.

Toroczkai László közleményét azzal zárta, hogy „ha nem teszik meg, akkor ez azt jelenti, hogy a Tisza Párt és a Fidesz ebben is egyetért, mert a kormány sem tesz semmit a Meta beavatkozása ellen”.

A bejegyzéshez csatolt egy képernyőfotót is Magyar Péter kommentjéről, amelyben a Tisza Párt elnöke értetlenkedik a Facebook cenzúrájával kapcsolatban:

Képernyőfotó Magyar Péter Facebook-hozzászólásáról.
(Forrás: Toroczkai László/X)

(Kiemelt képmontázshoz felhasznált fotók forrásai: Markovics Gábor; Magyar Jelen)

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás