Független Benzinkutak Szövetsége a Tiszáról: „Ez a Fidesz 2.0!”
Kép forrása: Papajcsik Péter/Index
Ezt a nagyságrendet a szövetség korábban is hangoztatta: az elnök, Gépész László a Világgazdaságnak nemrég azt mondta, az érintett kutak tartalékainak nagy része elfogyott, és számukra a túlélés volt a cél.
A gyakorlatban a szövetség szerint a kistöltőállomások árrése elolvadt, sokukat veszteséges működésre kényszerítette a szabályozás.
A nehézséget tetézte, hogy a hatósági ár miatt a vásárlók egy része átszokott a nagyobb hálózatokhoz. A védett árat eredetileg a Fidesz–kormány vezette be, majd a választást követően a Tisza-kormány hosszabbította meg, így az áprilisi kormányváltás után is érvényben maradt. A korábbi kabinet egyébként – épp az ágazat tiltakozására – ígéretet tett a károk enyhítésére is.
„A kár enyhítésére a Fidesz-kormány támogatási programot hozott létre, amit a Tisza-kormány mint jogutód, most nem akar végrehajtani”
– írta posztjában a benzinkutas szövetség.
A Tisza-kormány 2026 júniusában jelentette be a védett üzemanyagár kivezetését. A gazdasági és energetikai miniszter, Kapitány István által benyújtott törvénymódosítás értelmében a hatósági áras rendszert fokozatosan szüntetik meg.
Egy napra bezárhatnak a kis benzinkutak
„Az FBSZ tiltakozásul 2026. június 26-ára egynapos figyelmeztető bezárásra hív fel minden károsult kisbenzinkutat! Nem tűrhetjük tétlenül, hogy rendszeresen kisemmizzenek, veszteséges működésre kényszerítsenek, semmibe véve alkotmányos jogainkat a tulajdonunkhoz és a szabad vállalkozáshoz!” – fakadt ki közleményében a szövetség.
„Ráadásul a Tisza legújabb törvényjavaslata minden kontroll nélkül, azonnal újra bevezethetővé kívánja tenni ezt a mérhetetlenül káros rendszert, nem törődve az alapvető jogbiztonsággal sem; egy ember szubjektív döntésére akarják bízni több ezer magyar család megélhetését” – folytatták, majd lezárásként odaszúrtak a Tiszának: „Ez nem demokrácia, ez nem Európa, ez nem jogállam, ez Fidesz 2.0! Nem erre adtunk felhatalmazást!”
Kapcsolódó:
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás