Mi Hazánk: A magyar dolgozók nem lehetnek másodrendűek saját hazájukban
Kép forrása: Lantos János Facebook-oldala
„Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy miközben egyes multicégek gazdasági nehézségekre és megrendelésállományuk visszaesésére hivatkozva létszámleépítéseket hajtanak végre, az elbocsátottak között elsősorban magyar munkavállalók találhatók, mialatt továbbra is jelentős számban foglalkoztatnak külföldi vendégmunkásokat” – szögezte le közleményében Lantos János, a Mi Hazánk Munkaügyi Kabinetjének elnöke.
A politikus rámutatott: a nyergesújfalui Zoltek Zrt.-nél kialakult helyzet ismét bizonyítja, hogy a vendégmunkások jelenléte több ponton is a magyar emberek érdekei ellen hat.
„Ha egy vállalatnak csökkentenie kell a létszámát, akkor elsődleges szempontnak kell lennie a magyar dolgozók munkahelymegőrzésének”
– szögezte le Lantos János.
A Mi Hazánk követeli, hogy a magyar munkavállalók minden esetben elsőbbséget élvezzenek a hazai munkaerőpiacon. „Továbbra is azért küzdünk, hogy a magyar munkahelyeket a magyar dolgozók számára őrizzük meg, és véget vessünk annak a gyakorlatnak, amely a külföldi munkaerőt a hazai munkavállalók elé helyezi” – zárul a közlemény.
Kapcsolódó:
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás