daextlwcn_print_scripts(false);

A balliberális-globalista pártok viszont csak azért mentek el az egyeztetésre, hogy kivonulhassanak onnan.

Mint ismert, szerdán a Belügyminisztérium és Pintér Sándor kezdeményezésére szakmai egyeztetésen vettek részt a parlamenti pártok, melynek témája a státusztörvény volt.

A külföldről pénzelt balliberális-globalista politikusok hozták a formájukat, és érdemi javaslat nélkül, kizárólag a cirkusz kedvéért mentek el az egyeztetésre, ahonnan nem sokkal később látványosan kivonultak.

A Mi Hazánk javaslataira azonban volt fogadókészség, erről szerdán Dúró Dóra így nyilatkozott lapunknak:

„A bohózatba illő baloldali hozzáállást magunk mögött hagyva szó esett a Mi Hazánk konkrét szakmai javaslatairól, melyek iránt a döntéshozók részéről volt nyitottság, előrelépés volt a mai nap, nem a politikusoknak, hanem elsősorban az oktatásnak.

Reagált a Belügyminisztérium is

Az egyeztetést követően Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára közleményt adott ki, melyben hangsúlyozta, a szerdai egyeztetés egy hónapok óta tartó tárgyalási folyamat 19. állomása volt.

Rétvári szerint a találkozón az összes parlamenti párt valamennyi kérdésére és felvetésére válaszoltak a kormány képviselői, várták továbbá a pártok szövegszerű javaslatait is az új pedagógus életpályatörvény kapcsán.

“Ilyen azonban csak a Mi Hazánktól érkezett”

– emelte ki.

Rétvári Bence végül kitért arra, hogy az uniós források beérkezésekor 20 százalék fölötti béremelés valósulhat meg a pedagógusok körében, amelyet januárig visszamenőleges hatállyal fizetnek ki. A jövő évben további 25 százalékos, 2025-ben pedig 29 százalékos béremelésre készülnek, ami azt jelenti, hogy 2025-től 800 ezer forint közül alakulhat a pedagógusok bére.

 

A Mi Hazánk oktatásügyi javaslatairól bővebben ebben a cikkünkben írtunk:

Státusztörvény – a Mi Hazánk javaslataira volt fogadókészség, a baloldal kivonult

 

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);