2022-ben még minden hatodik magyar nyugdíjasnak okozott problémát rossz egészségégi állapota a mindennapokban, 2023-ra ez az arány 20 százalékra nőtt – írja a Pénzcentrum kutatásában.
Az összesítések szerint minden ötödik nyugdíjas komoly egészségügyi problémákkal küzd, rengeteg pénze megy el gyógyszerre, ennek ellenére mégis tovább romlott az egészségi állapota. A megkérdezettek mintegy 33 százaléka még ezen felül is további romlásra számít.
A megkérdezettek alig 4 százaléka nyilatkozott úgy, hogy „tökéletes fizikai egészségnek örvend”, 26,9 százalékuk pedig többnyire jól érzi magát.
A válaszadók közel 20 százaléka ellenben úgy nyilatkozott,
mindennapi nehézséget jelent számára a rossz egészségügyi állapota.
Az ő arányuk ráadásul emelkedett is tavaly óta, összesen 16,4 százalékkal. Ahogy azoké is nőtt, akiknek mindennapi problémát jelent az érzéseikkel és napi teendőikkel való szembenézés. Ez 7,2-ről 8,9 százalékra módosult.
Az elmúlt egy évet tekintve a megkérdezettek mindössze 2,6 százaléka nyilatkozott úgy, javult az egészsége. Ezzel szemben 57,5 százalékuk érzi úgy, állapota jelentősen romlott.
Több pénz gyógyszerekre
Nem elég, hogy az infláció miatt egyre kevesebbet ér az idősek nyugdíja, sokuknak még a kötelezően szedendő gyógyszereik száma is jelentősen emelkedett. A megkérdezettek kétharmada nagyjából ugyan annyi gyógyszert szed, mint korábban, 32 százalékuk viszont többet. Ettől függetlenül
a válaszadók közel 60 százaléka azt nyilatkozta, jelentősen többet költ gyógyszerre, mint egy évvel korábban.
Az adatokból az is kiderült, hogy Csongrád-Csanád, Vas és Hajdú-Bihar vármegyékben a legjobb a magyar nyugdíjasok egészsége, míg a legrosszabb adatokat Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Komárom-Esztergom vármegyékben jegyezték fel.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!