Napirend előtti felszólalásokkal folytatódott kedden a törvényhozás aktuális ülése, ahol szavazások, határozathozatalok kapták a főszerepet. Ezeket előzték meg a frakciók által kijelölt felszólalók, a Mi Hazánkat Dúró Dóra képviselte.
Az országgyűlés alelnöke arról beszélt, hogy a koronavírus idején a kormány a felelőtlen, értelmetlen, részrehajló és túlzó lezárásokkal a globalisták érdekeinek szolgáltatta ki a magyar gazdaságot. Felsorolta, hogy az oltások káros mellékhatásaiért Németországban az állam vállalja a felelősséget, Olaszországban pedig nyomozás zajlik az akkori egészségügyi miniszter és az állami gyógyszerügynökség ellen, mert a vádak szerint elhallgatták és meghamisították a kísérleti vakcinák káros mellékhatásairól szóló orvosi jelentéseket. Ilyen intézkedéseknek és felelősség vállalásnak Magyarországon a nyomát sem látni, ami nem csoda, a kormány ugyanis annak idején olyanokat mondott, hogy az oltás az golyóálló mellény – emlékeztetett.
Dúró Dóra szerint ugyanilyen fegyverletételnek lehetünk szemtanúi Ukrajna EU-s csatlakozásakor, aminek a miniszterelnök zöld utat engedett, noha órákkal korábban még arról beszélt, hogy a magyarok nem érzik a nyomást ezzel kapcsolatban (sem). Felidézte, hogy Orbán meghajlását megelőzően még a Fidesz képviselői is arról beszéltek, hogy Ukrajna tagsága milyen beláthatatlan károkat fog okozni Magyarországnak és az egész közösségnek. Dúró nehezményezte, hogy a magyar adófizetők pénze a korrupt és magyarellenes rezsimet fogja szolgálni, mert Orbán hozzájárult Ukrajna finanszírozásához.
A vendégmunkások szervezett, tudatos betelepítésével a Mi Hazánk elnökhelyettese nem ért egyet, a jelenséget általánosnak írta le, felsorolva, hogy mely városokban rúgtak és rúgnak ki magyar dolgozókat azért, hogy a helyükre vendégmunkásokat hozzanak. A folyamat keserű szimbóluma, hogy a Bayer Zsolthoz köthető Trianon-parkban is indiai vendégmunkások vannak elszállásolva, akik maguk mondják el, hogy nem csupán két évre maradnak.
Dúró Dóra beszélt a gödi akkumulátorgyárról. A kormány gazdaságpolitikájának zászlóshajójaként említette az ilyen gyárakat. A gödi gyárról most derült ki, hogy 88 tonna mérgező, magzatkárosító anyagot juttatott a levegőbe. A kormány erre azt reagálta, hogy megemelte 100 millióra a kiszabható bírság összegét. Ezzel kapcsolatban Dúró kiemelte, hogy a gyár éves bevétele 1631 milliárd forint, aligha fogja őket ez a bírság elrettenteni.
„Ebből a szemléletből a Mi Hazánk nem kér, a globalisták kiszolgálása helyett a magyar jövő építésének elkezdésén munkálkodik”
-zárta szavait.
Válaszadásra Dömötör Csaba emelkedett. Azzal kezdte, hogy megvédte az oltásokat.
A kijárási korlátozás szerinte hatásos volt, az oltások hatottak.
Hozzátette, hogy az ő emlékezete szerint a pandémia idején a Mi Hazánk még nem fogalmazott ennyire bátran (támadóan) az oltásokkal és a koronavírussal kapcsolatban. Érdemes itt megjegyezni, hogy a koronavírus egyik tünete, mellékhatása az emberi, rövidtávú emlékezet részleges kiesése volt, Dömötör valószínűleg elkaphatta a vírust. Sajnálatát fejezte ki, hogy a Mi Hazánk ezt még mindig nem látja.
Ukrajnára azzal reagált, hogy akármekkora nyomás van, a magyar kormány nem akar közelebb kerülni a háborúhoz és fegyvert küldeni. A költségvetési vonatkozással kapcsolatban eredményként számolt be Dúró Dórának arról, hogy ha érkezik uniós támogatás Ukrajnának, akkor ennek az elköltéséről lesz lehetőség vitát tartani.
A vendégmunkások kapcsán arról beszélt, hogy szigorító törvényt fogadtak el és Magyarországon van a legszigorúbb szabályozás. Adódik a kérdés, hogy akkor milyen lehet a többi, illetve mennyit sikerül betartani ebből a legszigorúbb szabályozásból… Elmondta, hogy jelenleg csak engedéllyel lehet munkát vállalni és ha a munkáltató nem tartja be, akkor szankciókra számíthat. Dömötör szerint csak akkor lehet külföldi munkavállaót alkalmazni, ha arra nem találtak magyar munkaerőt.
A gödi gyárról úgy vélekedett, hogy fontos kideríteni: ez vajon igaz, vagy csak egy rémhír? A város polgármestere vizsgálatot indított. Általánosságban felhívta a Mi Hazánk figyelmét, hogy magyarországi beruházásokat a baloldal szokott támadni és ő (Dömötör Csaba) aggódik amiatt, hogy a Mi Hazánk úgy fog járni, mint a Jobbik.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!