loading
Menü
Támogatás

Elfogadta az Országgyűlés a védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényt

2026. jún. 23. 13:18
2 perces olvasmány
Kép forrása: Portfolio Kép forrása: Portfolio

Elfogadta a védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényt kedden az Országgyűlés – adta hírül az MTI.

A parlament 130 igen, 36 nem szavazattal és 5 tartózkodás mellett fogadta el a Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter által jegyzett, az árak megállapításáról szóló törvény, valamint a behozott kőolaj- és kőolajtermékek biztonsági készletezéséről szóló törvény módosításait. Az üzemanyagokra vonatkozó hatósági árak megszüntetését a nemzetközi energiapolitikai helyzet javulásával indokolták.

A jogszabály a hatósági ár kivezetése mellett – az üzemanyagpiac változékonyságára hivatkozva – lehetőséget ad a kereskedelempolitikáért felelős miniszternek arra, hogy a későbbiekben rendeletben állapítsa meg a benzin és a gázolaj hatósági árát. Erre a piaci viszonyok állami beavatkozást igénylő, aránytalan megváltozása esetén lesz lehetősége a miniszternek, a fogyasztók érdekeinek védelmére figyelemmel.

Kapcsolódó:

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás