loading
Vélemény Belföld Külföld Videó Gyermekvédelem Bűnügy Gazdaság Kultúra Sport Tudomány Ökotáj In English Kiútkereső
2026. máj. 6. szerda
Támogatás
Kövesse a Magyar Jelent
Támogatás
  • FRISS HÍREK
  • Kiemelt
  • Vélemény
  • Nyílt Sisak
  • Vélemény
  • Belföld
  • Külföld
  • Videó
  • Gyermekvédelem
  • Bűnügy
  • Gazdaság
  • Kultúra
  • Sport
  • Tudomány
  • Ökotáj
  • In English
  • Kiútkereső
Menü
  • FRISS HÍREK
  • Kiemelt
  • Vélemény
  • Nyílt Sisak
Rovatok
  • Belföld
  • Holtpont
  • Külföld
  • Videó
  • Kárpát-haza
  • Gyermekvédelem
  • Bűnügy
  • Gazdaság
  • Kultúra
  • Sport
  • Tudomány
  • Ökotáj
  • In English
  • Hírek
  • Humor
  • Időjárás
  • Kiútkereső
  • Szórakozás
  • Jeles napok
  • Egyéb kategória
Támogatás

Bekeményít a fogyasztóvédelem: nyár végétől akár a raktárakat is ellenőrizhetik

Irányi Dániel
Gazdaság
2020. jún. 17. 10:11
2 perces olvasmány
  •   Facebook
  •   X (Twitter)
  •   Telegram
  •   E-mail
Bekeményít a fogyasztóvédelem: nyár végétől akár a raktárakat is ellenőrizhetik

A hatóság a jövőben nemcsak a fogyasztóval közvetlen szerződéses kapcsolatban lévő eladóval szemben járhat el jogsértés esetén, a szakemberek a kiskereskedő mellett a raktárat, nagykereskedőt, importőrt és gyártót is, a korábbi egy helyett tehát az ellátási lánc öt szintjét ellenőrizhetik.


Az Innovációs és Technológiai Minisztérium az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemelték, a törvénymódosítás a fogyasztóvédelem megerősítésével védi a magyar vásárlókat és a jogkövető vállalkozásokat. A hatóság mostanáig kizárólag olyan üzletben, webáruházban, applikációban végezhetett ellenőrzéseket, ahol végfogyasztó vásárolt vagy szolgáltatást vett igénybe.Az elmúlt időszak tapasztalatai azt mutatják, hogy ennél szélesebb körben is indokolt hatáskört adni az eljárások lefolytatására. A törvénymódosításnak köszönhetően a fogyasztóvédelmi hatóság nemcsak az üzlethelyiségbe, hanem például az áru tárolására szolgáló helyiségbe is beléphet, ott eszközöket, címkézési, csomagolási, egyéb munkafolyamatokat ellenőrizhet, iratokat ismerhet meg, díjmentesen mintát vehet.
A hatóság a jövőben nemcsak a fogyasztóval közvetlen szerződéses kapcsolatban lévő eladóval szemben járhat el jogsértés esetén, a szakemberek a kiskereskedő mellett a raktárat, nagykereskedőt, importőrt és gyártót is, a korábbi egy helyett tehát az ellátási lánc öt szintjét ellenőrizhetik.



Az Innovációs és Technológiai Minisztérium az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemelték, a törvénymódosítás a fogyasztóvédelem megerősítésével védi a magyar vásárlókat és a jogkövető vállalkozásokat. A hatóság mostanáig kizárólag olyan üzletben, webáruházban, applikációban végezhetett ellenőrzéseket, ahol végfogyasztó vásárolt vagy szolgáltatást vett igénybe.

Az elmúlt időszak tapasztalatai azt mutatják, hogy ennél szélesebb körben is indokolt hatáskört adni az eljárások lefolytatására. A törvénymódosításnak köszönhetően a fogyasztóvédelmi hatóság nemcsak az üzlethelyiségbe, hanem például az áru tárolására szolgáló helyiségbe is beléphet, ott eszközöket, címkézési, csomagolási, egyéb munkafolyamatokat ellenőrizhet, iratokat ismerhet meg, díjmentesen mintát vehet.

Gyakran előfordul, hogy webáruházak magánlakásban végeznek ügyfélszolgálati, kereskedelmi, raktározási tevékenységet. Az új előírások kiemelten súlyos közérdekből, például ha a fogyasztók egészsége, anyagi érdekeinek védelme indokolja, lehetővé teszik a belépést akár magánlakásba is az ügyészség előzetes engedélyével, szigorú garanciális rendelkezések mellett. Az efféle ellenőrzés az érintett alapvető jogainak tiszteletben tartásával, kizárólag 8-18 óra között, hatósági tanú közreműködésével hajtható végre, erre éves szintén mindössze néhány alkalommal lehet szükség – közölték.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium kezdeményezésére megvalósult, ellenszavazat nélkül elfogadott törvénymódosítás elemei augusztus második felében lépnek hatályba. A hatóság a jövőben gyorsabban, hatékonyabban meg tudja szüntetni a tisztességtelen piaci gyakorlatokat, hiszen jogosítványai a teljes ellátási láncra szólnak, és így célzottan, a jogsértés felmerülésének helyén teszik lehetővé az intézkedést – tették hozzá a tárca közleményében.

(MTI - Fotó: Pixabay)




 


Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
áruház magyar termék Kiemelt-jobb Fogyasztóvédelem
További cikkeink
Összes
Belastingdienst (a holland állami adó- és vámhatóság) | Kép forrása: Robin Utrecht
Az adó, amelytől nem lehet elmenekülni
Európa adórendszere egyre mélyebbre nyúl a polgárok zsebébe, és Magyarország az euróövezeti csatlakozás útján hamarosan nem maradhat ki ebből a folyamatból.
Gazdaság
2026. máj. 5. 14:39
Kép forrása: Kapitány István Facebook-oldala
Kapitány István, a hamisítatlan tőkés, szorosabb együttműködésre törekszik a német összeszerelő üzemekkel
Szerinte ez a magyar gazdaság érdeke.
Gazdaság
2026. ápr. 26. 14:47
Kép forrása: Átlátszó
Már megkezdték a vagyonkimentést az oligarchák?
Magyar Péter szerint tízmilliárdos értékben utalják ki a pénzeket az országból.
Gazdaság
2026. ápr. 26. 08:22
Fotó: Kovács Tamás/MTI/MTVA
Matolcsy rajongója szerint elhibázott a vagyonadó, ugyanis egymilliárd forint „már nem számít nagy összegnek”
Szerinte ennyivel a polgárosított rétegek, a középrétegek is rendelkezhetnek.
Gazdaság
2026. ápr. 25. 16:26
Fotó: Papajcsik Péter/Index
Nagy a baj a benzinkutakon, országszerte üzemszünetek jöhetnek
Sok helyen már a családi tartalékokat élték fel a vállalkozások a Független Benzinkutak Szövetsége szerint.
Gazdaság
2026. ápr. 20. 13:15
Kép forrása: berni0004/Shutterstock
50 év után bezár a balatonboglári borgazdaság feldolgozóüzeme
A vállalat közlése szerint a szőlőfeldolgozás változatlan mennyiségben és minőségi szinten zajlik tovább más telephelyen.
Gazdaság
2026. ápr. 16. 09:47
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás
Legfrissebb
Vélemény
2026. máj. 5. 21:45
Bóday Pál: „Reméljük, nem a Wáberer Györgyök korszaka következik”
Külföld
2026. máj. 5. 20:40
Megbuktatta a parlament a román kormányt
Hírek
2026. máj. 5. 19:44
Ti kérdeztek – mi válaszolunk!
Belföld
2026. máj. 5. 18:53
Zárolták Balásy Gyula számláit, hűtlen kezelés és pénzmosás miatt indult nyomozás
Videó
2026. máj. 5. 18:16
Puskás Ferenc tetteivel fejezte ki magyarságát – Komáromban rendezték a VII. Aranycsapat Kupát
Legfontosabb
Vélemény
2026. máj. 5. 13:17
Bóday Pál: „Reméljük, nem a Wáberer Györgyök korszaka következik”
Külföld
2026. máj. 5. 19:10
Megbuktatta a parlament a román kormányt
Hírek
2026. máj. 5. 16:09
Ti kérdeztek – mi válaszolunk!
Belföld
2026. máj. 5. 17:21
Zárolták Balásy Gyula számláit, hűtlen kezelés és pénzmosás miatt indult nyomozás
Videó
2026. máj. 4. 11:05
Puskás Ferenc tetteivel fejezte ki magyarságát – Komáromban rendezték a VII. Aranycsapat Kupát
Összes
Fotó: Magyar Jelen
„Egy pénzégető gép az a nő” – durva vita az új kabinetről
Itt a Nyílt Sisak legújabb része!
Nyílt Sisak
2026. máj. 1. 18:55
Fotó: Magyar Jelen
A Fidesz szavazói a Mi Hazánkhoz vándorolhatnak?
Az adás első felében a résztvevők az április 12-i országgyűlési választás eredményeit és az eredmény okát elemezték.
Nyílt Sisak
2026. ápr. 17. 18:05
Fotó: Magyar Jelen
Schiffer András: „Meg kell üzenni a globális nagytőkének: ez a mi hazánk!”
A Nyílt Sisak legfrissebb adásában a vasárnapi választások részletes elemzése zajlott. Gulyás Anita vendégei – Magyar Dávid rádiós műsorvezető, Schiffer András ügyvéd, Tóth Máté energiajogász és Horváth Tamás, a Magyar Jelen főszerkesztője – ezúttal is markáns véleményeket hoztak a stúdióba.
Nyílt Sisak
2026. ápr. 10. 18:45
Fotó: Magyar Jelen
Vita a Bűnvadászokról és arról, ki kinek kémkedik
A Nyílt Sisak 85. adása.
Nyílt Sisak
2026. ápr. 3. 17:59
Képernyőmentés forrása: Magyar Jelen
Nyíregyházán kántorizál a pedofíliával vádolt görögkatolikus pap
Ebben az interjúban riporterünk egy ötgyermekes édesanyával beszélget, aki minden szülő legrosszabb rémálmát élte át.
Holtpont
2026. jan. 8. 19:15
Oknyomozó drograzzia Kecskeméten
Oknyomozó drograzzia Kecskeméten (+VIDEÓ)
A Holtpont legújabb adásában a Kecskemét mellett található no-go zónába látogattunk el, akciónk óta a kecskeméti lakosok tömegesen fejezik ki gratulációjukat felénk.
Holtpont
2025. dec. 4. 18:03
Az emberkereskedő maffia nyomában
Az emberkereskedő maffia nyomában
A bűnözők, akiket Magdolna fényképüket mutatva név szerint azonosított hírhedtek Heves vármegyében. Bár Lőrinciből származnak, a család behálózza a fél országot.
Holtpont
2025. okt. 9. 19:06
Fortress, avagy a legnagyobb hazai álbrókerbotrány
Fortress, avagy a legnagyobb hazai álbrókerbotrány
Sz. Zsolt, korábbi nevén F. Sz. Zsolt azt hitte, kitalálta az évszázad bűntényét és ha el is kapják, némi segítséggel megoldja, hogy a végtelenségig elhúzódjon a büntetőeljárása, jogerős ítélet nélkül úgy sem lehet senkit túl hosszú ideig rácsok mögött tartani.
Holtpont
2025. júl. 25. 21:42
Friss hírek
Összes
Wáberer György | Kép forrása: Portfolio
Bóday Pál: „Reméljük, nem a Wáberer Györgyök korszaka következik”
Az állat- és természetvédelmi aktivista szerint ha új Wáberer Györgyök jönnek, akkor pont ugyanott tartunk, ahol tizenhat éve elkezdtük. Bóday Pál javaslatot is tett a milliárdosnak, hogyan költhetné el hasznosabban a pénzét.
Vélemény
2026. máj. 5. 21:45
Kép forrása: Economx
Megbuktatta a parlament a román kormányt
Megbukott a Bolojan vezette román kormány a parlamenti bizalmi szavazáson.
Külföld
2026. máj. 5. 20:40
Kép forrása: Magyar Jelen YouTube-csatornája
Ti kérdeztek – mi válaszolunk!
A Fogaskerékben mostantól tiétek a szó! Indul az új kérdezz-felelek rovatunk. Nézzétek meg a részleteket a cikkben, és tartsatok velünk!
Hírek
2026. máj. 5. 19:44
Kép forrása: ahang.hu
Zárolták Balásy Gyula számláit, hűtlen kezelés és pénzmosás miatt indult nyomozás
A múlt héten a médiában megjelent, vagyonmenekítéssel kapcsolatos ügyben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda folytat eljárást.
Belföld
2026. máj. 5. 18:53
Fotó: Magyar Jelen
Puskás Ferenc tetteivel fejezte ki magyarságát – Komáromban rendezték a VII. Aranycsapat Kupát
A Magyar Jelen is tiszteletét tette a VII. Aranycsapat Kupán, amelynek a dél-komáromi Városi Sportcsarnok adott otthont. A kispályás labdarúgó-tornán az anyaországi és a határon túli magyar diákok nemcsak tudásukat mérték össze, hanem az Aranycsapat nemes szellemiségét is továbbörökítették.
Videó
2026. máj. 5. 18:16
Kép forrása: beol.hu
Matekérettségi: a pedagógusok szerint átlagos nehézségű volt a feladatsor
A szaktanárok szerint a feladatsor lefedte a tananyagot, a szövegértés kulcsszerepet kapott.
Belföld
2026. máj. 5. 17:52
Üzenet haza – Wass Albert-kiállítás | Fotó: Visky Ákos László/OSZK
Hazatért a nagy magyar író hagyatéka – Wass Albert-kiállítás a budavári Országos Széchényi Könyvtárban
Május 31-ig látható a Wass Albert-kiállítás a budai Várban, az Országos Széchényi Könyvtárban.
Kultúra
2026. máj. 5. 16:41
Kép forrása: Magyar Jelen
Dúró Dóra: A helyzet új, az elvek régiek
Novák Előd javaslata nyomán visszatérhet az a szokás, hogy a legfiatalabb képviselő mondja elő az országgyűlési eskü szövegét az Országgyűlés alakuló ülésén.
Belföld
2026. máj. 5. 15:32
Belastingdienst (a holland állami adó- és vámhatóság) | Kép forrása: Robin Utrecht
Az adó, amelytől nem lehet elmenekülni
Európa adórendszere egyre mélyebbre nyúl a polgárok zsebébe, és Magyarország az euróövezeti csatlakozás útján hamarosan nem maradhat ki ebből a folyamatból.
Gazdaság
2026. máj. 5. 14:39
Pakusza Zoltán | Kép forrása: Pakusza Zoltán Facebook-oldala
Mi Hazánk: Munkaviszonyhoz kell kötni a családi pótlék emelését!
Pakusza Zoltán szerint legalább az egyik szülő munkaviszonya alapvető feltétel kell, hogy legyen, hiszen Magyarországon korábban is volt példa arra, hogy egyes családok a munkavállalás helyett a támogatásokból való megélhetésre rendezkedtek be.
Belföld
2026. máj. 5. 13:49
Kép forrása: Hosszúcsemői Tőzegláp
Zöld Gerilla: Így tarthatjuk vissza hatékonyabban a vizet
Hazánkban összesen mintegy 48 000 kilométer csatorna van, amelyből 44 000 kilométer kizárólag vízelvezető funkciót lát el, ezen változtatni szükséges.
Ökotáj
2026. máj. 5. 12:52
Kép forrása: Novák Előd Facebook-oldala
A DK-s önkormányzat betiltotta a Mi Hazánk majálisát, majd fát ültetett a színpad helyére – nem jött be
Alattomos módon próbálta szabotálni a Mi Hazánk majálisát a végnapjait élő DK. Most pedig a lejáratására játszanak.
Belföld
2026. máj. 5. 12:07
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás
Impresszum
Kövesse a Magyar Jelent
  • Friss hírek
  • Kiemelt
  • Vélemény
  • Nyílt Sisak
  • Belföld
  • Holtpont
  • Külföld
  • Videó
  • Kárpát-haza
  • Gyermekvédelem
  • Bűnügy
  • Gazdaság
  • Kultúra
  • Sport
  • Tudomány
1999 - © Magyar Jelen | Minden jog fenntartva!
Kommentszabályzat Adatkezelési tájékoztató Süti beállítások